سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۴ - پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا خبرداد:

آغاز برداشت سیب گلاب از ۵۰ هکتار از باغات شهرستان شهرضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: برداشت سیب گلاب از ۵۰ هکتار از مزارع و باغ‌های دهستان‌های شهرستان شهرضا آغاز شده و قرار است پس از برداشت، راهی بازار مصرف شود

عبدالرضا تاکی در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اینکه با توجه به همجواری منطقه جنوب شهرضا به شهرستان معتدل و سرد سمیرم اقلیم مناسب جهت کاشت انواع درخت سیب در این مناطق وجود دارد افزود: با برداشت سیب گلاب در دهستان‌های هونجان، کهرویه و اسفرجان اشتغال فصلی برای جمعی از بیکاران فراهم شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۲۵ درصد از باغات سیب این شهرستان دچار سرمازدگی شده است گفت: در روستاهای هونجان، اسفرجان و کهرویه این شهرستان بیش از ۵۰ هکتار باغات سیب گلاب از گونه‌های کهنز و گلاب اصفهان وجود دارد که پیش بینی می‌شود بیش از ۳۰۰ تن سیب از این باغات برداشت و راهی بازار مصرف شود.
وی با اشاره به اینکه همزمانی زمان برداشت و گرانی تجهیزات و نیروی کارگری تا حدودی تمایل مستأجران خریدار سیب را کاهش داده است گفت: نبودن صنایع تبدیلی و بسته‌بندی مناسب تاحدودی باغداران را با کاهش نرخ فروش میوه سیب روبه‌رو و سبب نگرانی باغداران شده است.

سیب گلاب شهرضا (1) سیب گلاب شهرضا (2) سیب گلاب شهرضا (3) سیب گلاب شهرضا (4) سیب گلاب شهرضا (5) سیب گلاب شهرضا (6) سیب گلاب شهرضا (7) سیب گلاب شهرضا (8)

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.