سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۵ - جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا:

شبکه‌های ماهواره‌ای بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می‌کنند/ خبرنگاری یک رسالت و هنر است

امام جمعه شهرضا گفت: بعضی از شبکه‌ها به عنوان شبکه‌های مقدس به نام شیعه و سنی اختلاف ایجاد می‌کنند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) اظهار کرد: هویت، شخصیت و انسانیت انسان به تقوای او است و همه انسان‌ها از نظر انسانیت در مقام والا هستند و دلیلی ندارد انسان خودش را بالاتر از انسان‌های دیگر بداند.
وی افزود: کسانی که می‌خواهند در آخرت سعادتمند شوند مال‌شان را انفاق کنند و زبان خود را کنترل کنند.
امام جمعه شهرضا گفت: امروز دنیا بهم ریخته و در محاصره قدرت‌های پوشالی و توخالی قرار گرفته است اما ایران در امنیت است.
وی گفت: اختلاف بین مسلمانان سبب شده که این کشتارها صورت بگیرد و مسلمانان به عذاب دشمنان اسلام بسوزند.
حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: امروز در نماز جمعه جمعی از طلاب مدرسه علمیه رشد حضور دارند که برای گذراندن دوره‌ای کوتاه در مدرسه علمیه مدینه العلم به شهرضا آمده‌اند.
وی با تقدیر از خانواده‌های طلاب گفت: طلاب از سربازان فرهنگی امام زمان(عج) هستند.
امام جمعه شهرضا با تبریک ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار یاد و خاطره شهید محمود صارمی را گرامی داشت و افزود: ۱۷ مرداد روز شهادت شهید محمود صارمی به دست عوامل آمریکا و گروه منحرف طالبان در افغانستان است که به‌عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است، قشر فعالی که مسئولیت سنگینی را بر عهده دارد و برای اعتلای فرهنگ و اطلاع‌رسانی مردم گام بر می‌دارند.
وی گفت: خبرنگاران باید در نشر و انعکاس خبرها دقت زیادی داشته باشند و به این موضوع توجه کنند، اخبار در سرنوشت مردم نقش به‌سزایی را ایفا می‌کنند و مردم به محتوای خبر و چگونگی انعکاس آن در جامعه توجه ویژه‌ای دارند.

خبرنگاری یک رسالت و هنر است
حجت الاسلام یعقوبی افزود: خبرنگاری یک رسالت و هنر است و صداقت، امانتداری و حفظ شئونات مردم را می‌خواهد.
وی با تقدیر از عملکرد خبرنگاران شهرضا گفت: اهل رسانه، روزنامه و خبرنگار کار بسیار سنگینی بر عهده‌شان است باید سوژه‌های خبر را شناسایی کنند و به جامعه منتقل کنند.

نباید هنر صنایع دستی زیر خاک دفن شود
امام جمعه شهرضا با اشاره به هفته ملی مهارت و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در شهرضا بیان کرد: باید به همه مردان و زنان سفارش کنیم که نگذارید این صنعت از بین برود.
وی با بیان اینکه نباید هنر صنایع دستی زیر خاک دفن شود، اظهار کرد: هنرهای کاشی کاری، گلیم بافی و قالی بافی باید در جامعه ماندگار شود و باید این هنرها در بین بانوان در منازل گسترش یابد.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: یکی از مسائلی که همه وقت امام (ره) و رهبر به آن سفارش کردند و خیلی‌ها به آن عمل کردند و خیلی‌ها کوتاه آمدند بحث وحدت است.

وحدت بین شیعه و سنی از وظایف همه است
وی با بیان اینکه وحدت بین شیعه و سنی از وظایف همه است افزود: بعضی از شبکه‌ها به عنوان شبکه‌های مقدس به نام شیعه و سنی اختلاف ایجاد می‌کنند.
امام جمعه شهرضا گفت: در این شبکه‌ها تندروهایی از شیعه و سنی در شبکه‌های سراسری دنیا بر علیه مقدسات صحبت می‌کنند و باید از سربازان گمنام امام زمان(عج) تقدیر کرد که دفاتر اینگونه شبکه‌ها را در چهار استان کشور تعطیل کردند.
وی افزود: این افراد با نام دین اختلاف ایجاد می‌کنند و مقدسات را زیر سئوال می‌برند بنابراین باید در این زمینه اطلاع رسانی کرد.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: نتیجه اختلاف در عراق این شده است که داعش و تکفیری‌ها شکل گرفته‌اند و در سوریه و افغانستان هم وضع همینطور است.
وی گفت: در ۲۱ ماه رمضان در بعضی از شهرها افراد قمه می‌زنند که در دنیا این حرکت پخش می‌شود بنابراین باید کار فرهنگی انجام دهیم.
امام جمعه شهرضا افزود: کار فرهنگی به معنای این است که مقابله کنیم با فرهنگ‌های غلط و نگذاریم این مسائل فرهنگ شود و با لباس روحانیت به مقدسات اهانت شود.
وی خاطرنشان کرد: قتل و عام و کشتن مردم مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم و همه انسان‌های آزاده در دنیا کشتار مردم غزه را محکوم کرده‌اند.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب وظیفه عمومی همه دولت‌های اسلامی و آحاد ملت‌های مسلمان برخورد اقتصادی و سیاسی با مجرمان و حامیان فجایع غزه است.

دولت جمهوری اسلامی ایران آماده حرکت برای کمک به مردم غزه است
وی خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران آماده حرکت برای کمک به مردم غزه است و دارو و غذا فرستاند و منتظرند که مرزها باز شود.
امام جمعه شهرضا گفت: نمایندگان مجلس آمادگی خود را برای حضور در غزه اعلام کردند و جوانان ایران اسلامی که عمری در کنار سفره جهاد شهادت زندگی کردند آمادگی خود را برای حضور در غزه اعلام کردند.
وی تصریح کرد: اگر رژیم صهیونیستی شرایط مقاومت را قبول کند آتش بس ادامه پیدا می‌کند و در غیر اینصورت بمباران ادامه پیدا می‌کند.
حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: رژیم صهیونیستی می‌خواهد مردم غزه را خلع سلاح کنند آنها متوجه شدند مسلمانان غزه برکت اسلام و اهداف عالی اسلام و نظام اسلامی آنها هم اقتدار دارند و هم مقاوم هستند و با آنها مقابله می‌کنند.

لازم به ذکر است در پایان مراسم نماز جمعه شهرضا با اهدای لوح تقدیر توسط امام جمعه از اصحاب رسانه شهرستان تقدیر بعمل آمد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.