سرویس: بین الملل ۱۲:۲۸ - جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳

اوباما:

مجوز حملات هوایی هدفمند در عراق را صادر کرده‌ام

رئیس‌جمهور آمریکا گفت مجوز حملات هوایی هدفمند در عراق را صادر کرده است.

به گزارش شهرضانیوز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا می‌گوید واشنگتن مجوز استفاده از حملات هوایی هدفمند را در عراق صادر کرده است.

مطابق بیانیه‌ای که روی وب‌سایت رسمی کاخ سفید قرار گرفته آقای اوباما در اظهاراتی روز پنجشنبه گفت وی مجوز دو عملیات را در عراق صادر کرده است: حملات هوایی هدفمند برای حفاظت از پرسنل آمریکا در عراق و تلاشهای انسانی برای کمک به نجات هزاران نفر عراقی که بدون آب و غذا و در آستانه مرگ در میان کوهها محصور شده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا افزود که آمریکا از مدتها پیش به گروه داعش هشدار داده شهر راهبردی اربیل را مورد تهدید قرار ندهند.

اوباما پس از بیان اینکه نیروهای زمینی آمریکا به عراق بازنمی‌گردند گفت: امروز آمریکا به کمک آمده است.

رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش کمک به ۴۰ هزار مسیحی و اعضای یک فرقه مذهبی به نام ایزدی‌ها که در کوه سنجار در نزدیکی موصل تحت محاصره نیروهای تروریستی داعش درآمده‌اند را از جمله دیگر اهداف دیگر این حملات هوایی دانست.

اوباما گفت: این خانواده‌های بی‌گناه در معرض این انتخاب قرار گرفته‌اند که پایین بیایند و کشته شوند یا آرام آرام از گرسنگی بمیرند؛ ما می‌توانیم برای جلوگیری از یک نسل‌کشی اقدام کنیم.

در روزهای اخیر نیروهای داعش پس از تصرف سنجار و زومر در شمال عراق صدها هزار نفر از جمله اعضای اقلیت‌های مذهبی ایزدی را آواره کرده‌اند.

شبه نظامیان تکفیری داعش که از اوایل ژوئن کنترل بخش‌های وسیعی ازعراق را تصرف کردند عهد کرده‌اند به حملات خود به سمت بغداد پایتخت عراق ادامه دهند.

منبع:فارس نیوز

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.