سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۵۵ - پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا:

صداقت و امانت‌داری خبرنگاران شهرضا در بین مردم زبان‌زد است/ خبرنگاران مشکلات اشتغال، ازدواج و فاضلاب شهرضا را پیگیری کنند

امام جمعه شهرضا گفت: مشکلات اشتغال جوانان، ازدواج و معضل فاضلاب از جمله مشکلات شهرستان شهرضا است که باید خبرنگاران این مشکلات را پیگیری کنند.

حجت الاسلام سیف‌‌الله یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره ۱۷ مرداد ماه، سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، ضمن تبریک به خبرنگاران و فعالان عرصه مطبوعات، این روز را فرصتی مناسب برای تببین نقش خبرنگاران در جامعه دانست و اظهار کرد: خبرنگاران با اطلاع رسانی صحیح و به روز، نشان دادند که نقش موثر و بسزایی را در پیشرفت جامعه ایفا می‌کنند.
وی افزود: نقش اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی، تنویر افکار عمومی بسیار مهم است و خبرنگار باید با برخورداری از اخلاق و حرفه خبرنگاری مسائل را بطور دقیق، موشکافانه، ضابطه‌مند و هدفمند بررسی و پیگیری کند، تا آرامش در جامعه برقرار شود.
امام جمعه شهرضا کرد: خبرنگاران به‌عنوان نماینده مردم جامعه باید با مثبت‌بینی آسیب‌شناسی کرده و از متولیان امر چاره‌اندیشی طلب کند تا درصدد حل مشکل باشد.
وی گفت: در صورت وجود مشکل یا آسیبی از ناحیه‌ایی نباید این امر وسیله‌ای برای ایجاد فضای نامطلوب در جامعه بکار گرفته شود، تا اذهان عمومی را پیرامون مسائل مشوش و آرامشی که در جامعه حاکم است به مخاطره بیافتد.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: خبرنگاران باید نقاط مثبت را در نظر بگیرند و از بردن آبروی افراد جلوگیری کنند چرا که حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است.

خبرنگار خوب کسی است که به دردهای جامعه آشنا باشد
وی با بیان اینکه صداقت خبرنگار و اطلاع‌رسانی دقیق به مخاطبان و تلاش برای تأمین نیازهای خبری مخاطبان از جمله ویژگی‌های یک خبرنگار است، گفت: در این بین خبرنگار خوب کسی است که به دردهای جامعه آشنا باشد و مشکلات و نیازهای شهر را بشناسد و برای اصلاح این روند اگر مشکلی وجود دارد، نقطه حرکت خود را برای تهیه اخبار در آن زمینه به کار بگیرد.

رسالت خبرنگاری یک رسالت خطیر، سنگین و مهم است
امام جمعه شهرضا از تلاش‌های ارزنده خبرنگاران فعال شهرستان در انعکاس اخبار مختلف شهرستان و اطلاع‌رسانی برای مردم قدردانی کرد و افزود: رسالت خبرنگاری یک رسالت خطیر، سنگین و مهم است و اصحاب رسانه و مطبوعات باید در بیان حقایق جامعه تلاش کرده و از تخریب اشخاص و مسئولان پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه خبرنگاران باید بتوانند اعتماد مردم را نسبت به خودشان جلب افزود: با جلب اعتماد، مردم همه وقت دنبال خبری هستند که خبرگزاری‌های مختلف برای آنها منتشر می‌کنند، حال چه رسانه‌ای چه مکتوب و چه اینکه در محافل و مجالس به عنوان سئوال و جواب باشد.

صداقت و امانت‌داری خبرنگاران شهرضا در بین مردم زبان‌زد است
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه خبرنگاران امانت‌داران بسیار خوبی می‌توانند باشند، تصریح کرد: صداقت و امانت‌داری خبرنگار باید در بین مردم زبان‌زد باشد که خبرنگاران شهرضا این رسالت را به خوبی انجام داده‌اند.
وی بیان کرد: خبرنگاران شهرضا برای رسیدن به خبرهای خوب، صحیح و متقن باید با مسئولان شهر و دست‌اندرکارانی که اشراف دارند بر مسائل و مشکلات شهر مانند نماینده، فرماندار و اعضای شورای تأمین مصاحبه کنند و از آنها اخبار را گرفت و به مردم منتقل کرد.

خبرنگاران شهرستان باید منعکس کننده مشکلات شهر باشند
امام جمعه شهرضا افزود: چه بسا خبری باعث رشد و شکوفایی و امید برای مردم باشد و خبری هم می‌تواند سبب ناامیدی و یأس مردم شود، بنابراین باید خبرنگاران در این بین رسالت خود را به خوبی انجام دهند و شهر شهید همت و سرداران شهید را به خوبی به مردم معرفی کنند.
وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران شهرستان باید منعکس کننده مشکلات شهر باشند، خاطرنشان کرد: مشکلات اشتغال جوانان، ازدواج و معضل فاضلاب از جمله مشکلات شهرستان شهرضا است که باید خبرنگاران این مشکلات را پیگیری کنند.

تنها ۳۰ درصد از فاضلاب شهرضا انجام شده است
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه تنها ۳۰ درصد از فاضلاب شهرضا انجام شده است، خاطرنشان کرد: خبرنگاران شهرضا باید در درجه اول دردودل مردم جرم افشار که سال‌ها است از بوی بد فاضلاب رنج می‌برند را منعکس کنند تا راه حلی برای آن پیدا شود.

درد و دل مردم جرم افشار در اولویت کاری خبرنگاران باشد
وی با تأکید بر اینکه دردودل مردم جرم افشار در اولویت کاری خبرنگاران باشد، افزود: از صنعت‌گران و سرمایه‌گذاران می‌خواهیم همان طور که تاکنون برای رفع مشکلات اشتغال اقدام کرده‌اند سرمایه‌شان را به میدان بیاورند تا مشکلات اشتغال شهرضا برطرف شود.

سایت شهرضا نیوز در انعکاس اخبار شهرضا مثبت عمل کرده است
امام جمعه شهرضا با تقدیر از عملکرد مثبت سایت شهرضانیوز اظهار کرد: سایت شهرضانیوز سایت بسیار خوبی است هر روز آن را صبح و عصر چک می‌کنم.
وی تصریح کرد: باید این سایت بیشترین خبر را از شهرضا داشته باشد و در کنار آن اخبار جدید کشوری را هم منعکس کند.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه سایت شهرضا نیوز در انعکاس اخبار شهرضا مثبت عمل کرده، افزود: خبرهای سایت شهرضانیوز باید به روز باشد تا برای مردم تازگی داشته باشد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.