سرویس: اخبار شهرضا ۰۳:۴۲ - پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳

رتبه سه کنکور سراسری در گفتگو با شهرضا نیوز:

هم اهل پارک و تفریح بودم هم اهل ورزش/بعد از شنیدن نتیجه کنکور فریاد زدم

حامد چوقادی در رابطه با اولین واکنش خود بعد از اعلام نتایج کنکور گفت: بعد از دیدن رتبه ی کنکور ، ابتدا بسیار شکه شدم و بعد از شدت خوش حالی فریاد زدم.

همیشه در بین شهرهای استان اصفهان و حتی کشور و بالاخص در سال های اخیر، شهرضا این یونانچه ی ایران در رقابت کنکور بالندگی خود را حفظ کرده است و چون نگینی در اوچ قله ی علمی کشور می درخشد. با اعلام نتایج آزمون سراسری و در ایام داغ انتخاب رشته سراغ رتبه ۳ کنکور امسال رشته ریاضی فیزیک ، حامد چوقادی رفته ایم تا از حال و هوای این رقابت بیشتر برایمان بگوید. او امسال موفق به کسب رتبه ۱۳ در کشور و رتبه ۳ در سهمیه مناطق در گروه ریاضی و فیزیک شده است.

به عنوان سوال اول بفرمایید از چه زمانی شروع به درس خواندن کردید و روزانه چقدر درس می خواندید؟

بنده از سال سوم دبیرستان همزمان با امتحانات نهایی به طور جدی درس خواندن را  شروع کرده و از ابتدای تابستان همان سال شروع به تست زدن کردم. درس خواندن را با روزی ۳ ساعت شروع کردم و در انتهای تابستان به حدود ۷ ساعت رساندم. در طول سال تحصیلی هم ابتدا هفته ای ۳۰ ساعت و کم کم به هفته ای ۴۵ ساعت رساندم.

تا چه زمانی مطالعه می کردید؟ با چه روشی درس می خواندید؟

از دور روز پیش از کنکور مطالعه ام را متوقف کردم. ابتدا مباحث درسی را مورد فهم قرار میدادم و سپس تست زنی می کردم. بیش تر سعی بر یادگیری و مرور درس ها همراه با تست ها داشتم.

آیا در طول درس خواندنتان، در کلاس های کنکور و یا آزمون های آزمایشی هم شرکت می کردید؟

فقط برای کنکورهای آموزشی به یک آموزشگاه مراجعه می کردم و برای آموزش تست زنی هم در کلاس های خود مدرسه شرکت می کردم.

قبل از شرکت در کنکور چه رتبه ای را برای خود پیش بینی می کردید؟ بعد از کنکور چطور؟

قبل از کنکور تمام علاقه و تلاشم برای رتبه زیر ۱۰ بود اما بعد کنکور و با  بررسی سوالات و سختی بیشتری که کنکور امسال داشت ، پیش بینی ام به نزدیک ۱۰۰ رسید. یکی از اشتباهاتم چک نکردن کد دفترچه سوالات و برگه پاسخنامه اختصاصی بود که موجب ایجاد استرس بعد از کنکور تا زمان اعلام نتایج شد. بعد از دیدن رتبه ی کنکور ، ابتدا بسیار شکه شدم و بعد از شدت خوش حالی فریاد زدم.

آیا برای برای ورود به رشته دانشگاهی خاصی ، وارد رشته ریاضی فیزیک شدید و تا این اندازه تلاش کردید؟ اولویت اول شما در دانشگاه چه رشته ای است؟

وقتی وارد این رشته شدم امید زیادی به رتبه ی بسیار بالا نداشتم ، اما بعد از شرکت در آزمون های آزمایشی بسیار به رتبه ی زیر ۲۰۰ امیدوار شدم. در ابتدا به مکانیک بسیار علاقه مند بودم ، اما از سال سوم و با آشنایی با رشته ی برق علاقه ام به این رشته بیشتر شد. در حال حاضر اولویت اولم  برق شریف است و اولویت دومم بیوتکنولوژی تهران.

در طول دوران کنکور و درس خواندن رابطه تان با معنویت چگونه بود؟

در طول دوران کنکور در اتاق جدایی درس می خواندم و همیشه در کنار درس خواندن در همان جا با خداوند ارتباط برقرار می کردم و رتبه ام را از خدا می خواستم نه از کتاب های درسی. بعد از کنکور هم بلافاصله خدا را شکر کردم و بعد از آن به زیارت امامزاده شاهرضا رفتم.

حمایت خانواده از شما تا چه اندازه ای بود؟ آیا انتظار رتبه ی ۱ رقمی از شما داشتند؟ بعد از شنیدن رتبه کنکورتان چه واکنشی نشان دادند؟

خانواده ام بیشترین حمایت را از من کردند و حتی اگر کنکور را بد می دادم ، باز هم به من امید می دادند. حمایت آن ها از ابتدا بسیار خوب بود و مرتبا به من روحیه می دادند. بعد از شنیدن خبر رتبه ام ، مادرم به گریه افتاد و پدرم بسیار خوش حال شد.

معلم هایتان چه تاثیری در رتبه و درس خواندن شما داشتند؟

باید از معلم هایم به خاطر زحمت هایی که برای من کشیده اند، تشکر کنم. آن دسته از معلم هایی که با درصدها و نمره هایم آشنا بودند ، انتظار یک رتبه خوب را از من داشتند اما نه رتبه ۱ رقمی اما بسیار به بنده روحیه و امید می دادند.

شب کنکور را چگونه گزرانید؟ در هنگام کنکور چقدر استرس داشتید؟

در شب کنکور متاسفانه نتواستم بازی ایران و بوسنی را ببینم و تا حدود ساعت ۱ نتواستم بخوابم اما در روز کنکور حدود ساعت ۶ از خواب بیدار شدم، زودتر به سمت محل برگزاری کنکور رفتم تا کمی از مسیر را پیاده روی کرده و آرامش پیدا کنم. در هنگام کنکور استرس زیادی نداشتم و اگرچه برای دروس عمومی به اندازه کافی وقت داشتم اما  در دروس تخصصی با کمبود وقت مواجه شده و نتوانستم برخی از تست های درس شیمی را بزنم و همین موجب افزایش استرس در دقایق آخر کنکور شد.

کنکور امسال را چگونه ارزیابی می کنید؟ بهترین و بدترین درصدتان چند بود؟

در بین دروس، ریاضی و شیمی امسال کمی سخت تر از سال گدشته بود، فیزیک آسان تر از سال های پیش بود. بهترین درصدم فیزیک با ۹۴ درصد و بدترین درصد، ۶۲ درصد در درس شیمی بود. کنکور امسال نسبت به سال های گذشته جدید تر و نحوه طراحی سوالات متفاوت تر و سخت تر از سال های پیش بود. تنها سوال اشتباه هم یک سوال در درس دین زندگی بود  که با وجود  ظاهر بسیار آسان اما نوع سوال مشکل داشت.

در طول درس خواندتان اهل کارهای متفرقه هم بودید؟ بعد کنکور چه کردید؟

هم اهل پارک و تفریح بودم هم اهل ورزش. همراه با خانواده به مهمانی ها هم می رفتم و خودم را محصور در دروس و الزام در ساعت مشخص درس خواندن نمی کردم. بعد از کنکور بسیار ناراحت بودم و حتی لوازم تحریرم را هم با خود نیاوردم ، اما وقتی با دیگر شرکت کنندگان صحبت کردم ، متوجه سختی سوالات برای همه شدم و کمی از ناراحتیم کاسته شد.

به عنوان آخرین سوال چه سخنی با دانش آموزان و داوطلبان کنکور سال های آینده دارید؟

متاسفانه کنکور را برای دانش آموزان بسیار بزرگ کرده اند، اما دانش آموزان نباید بگذارند این موضوع بر درس خواندنشان تاثیر بگذارد. باید راه خودشان را بروند در کنار حفظ معنویت تمام تلاششان را بدون توجه به رتبه بکنند، اگر این گونه شد ، در پیش وجدانشان می گویند همه تلاشمان را کرده ایم و راضی خواهند شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.