سرویس: بین الملل ۱۳:۴۲ - دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳

از لالایی‌های حمید حامی تا آرزوهای عموپورنگ

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) گفت:این روزها شاهد شهادت کودکان در نوار غزه هستیم و می‌خواهیم در راستای حمایت از این کودکان بی دفاع، کمپینی راه‌اندازی کنیم.

به گزارش شهرضانیوز، جمعی از هنرمندان و ورزشکاران  روز گذشته با حضور در همایش کودکانه‌های غزه که در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد از این کودکان بی‌دفاع حمایت کردند. علی نصیریان، داریوش فرضیایی (عمو پورنگ)‌، سردار طلایی، الهه راستگو، حمید حامی، عمو قناد، صادق خرازی، رضا بنفشه‌خواه، پرویز شیخ‌طادی، حسین یاریار و ناصر آویژه از مهمانان این مراسم بودند.

سردار طلایی در این همایش کودکانه‌های غزه که در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، اظهارداشت: وقتی که به تاریخ نگاه می‌کنیم اولین بار نیست که شاهد ددمنشی‌های رژیم سفاک هستیم چرا که قبل از ظهور اسلام جمع زیادی از زنان و مردان به جرم پیروی از آئین مسیحیت در گودال‌های مملو از آتش سوزانده شدند که در قرآن کریم هم به آنها اشاره شده است و نمونه دیگر این جنایات و نسل‌کشی‌ را در هولوکاست دیدیم.

وی ادامه داد: امروز نیز شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی به بهانه‌های جزئی بر سر مردم بی‌دفاع غزه و کرانه باختری بمب و آتش و گلوله می‌ریزد اما تفاوت امروز با دوره قبل در این است که امروز شهید فهمیده‌ها که در دوران دفاع مقدس نماد ایثار بوده‌اند الگوی بچه‌های غزه هستند.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: امروز که کودکان غزه به شهادت می‌رسند خون تازه‌ای به رگ‌های انتفاضه سوم فلسطین وارد می‌شود و رزمندگان از خون کودکان فلسطینی جان تازه‌ای برای مقابله با رژیم صهیونیستی می‌گیرند.

وی در پایان گفت: در راستای کمک‌رسانی به مردم بی‌دفاع غزه تمام سرای محله‌های تهران آماده جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی خواهد شد.

در ادامه این مراسم اهالی فرهنگ و هنرمند با حضور بر روی سن، جملاتی برای همدردی با مردم غزه بیان کردند که در ادامه می‌آید:

 سجاد نوروزی: شهادت کودکان، گواهی بر ظلم رژیم صهیونیستی دارد و این مراسم همدردی با کودکانی است که کشته یا زخمی می‌شوند یا پدر و مادرشان را از دست می‌دهند و این واضح‌ترین شکل تراژدی در روزگار ما است.

حمید حامی ضمن خواندن ترانه‌ لالایی گفت: این تنها کاری است که می‌توانم برای ادای دین به بچه‌های مظلومی که به خاک و خون کشیده شده‌اند و در سختی زندگی می‌کنند، انجام دهم.

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ): کودک در هر نقطه از دنیا یک عنصر پاک خدایی بر روی زمین است با دنیایی از آرزوها این روزها شاهد شهادت کودکان در نوار غزه هستیم و می‌خواهیم در راستای حمایت از این کودکان بی دفاع، کمپینی راه‌اندازی کنیم.

علی نصیریان: این کودک‌کشی و نسل‌کشی که در غزه با آن مواجه هستیم دردناک است و دردناک‌تر از آن این است که این جنایت‌ها مورد تائید استکبار جهانی قرار بگیرد.

رضا بنفشه‌خواه: به نظرم بهترین دیالوگی که می‌توان برای جنایات رژیم صهیونیستی به کار برد این است که «جلادها نیز می‌میرند».

پرویز شیخ‌طادی: یک لحظه خواب در دنیا سبب بوجود آمدن غده‌ سرطانی بنام اسرائیل در دنیا شده است و امیدواریم که هیچ‌وقت خوابمان نبرد.

عمو قناد: همه ما ایرانی‌ها حامی کودکان غزه هستیم، بچه‌ها را از طریق موسیقی و رنگ شاد می‌کنیم و اکنون بچه‌های غزه با رنگ خون آشنا هستند.

کامران نجف‌زاده: ما شبی دست برآریم و دعایی بکنیم/ غم هجران تو را چاره ز جایی بکنیم.

ناصر آویژه: الهی هیچ جا جنگ نباشد و خونی نریزد.

برپایه این گزارش، در این مراسم از درخت همبستگی و پوستر حمایت از کودکان غزه رونمایی شد؛ ضمن اینکه کودکان به همراه خانواده‌هایشان در این مراسم حضور چشمگیری داشتند.

منبع:فارس نیوز

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.