سرویس: بین الملل ۱۰:۲۶ - یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳

ترقی:

رژیم صهیونیستی به سوی جنون سیاسی پیش می رود

ضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: برای ایستادگی در مقابل صهیونیست ها، باید مردم فلسطین به ویژه کرانه باختری مسلح شوند.

به گزارش شهرضانیوز، حمید رضا ترقی اظهار داشت: به دلیل ایستادگی نیروهای مقاومت در غزه و ضربه های آنان به رژیم صهیونیستی، این رژیم به سوی دیوانگی سیاسی و ادامه جنگ پیش می رود.

وی جنایات سران رژیم صهیونیستی را تاسف بار دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر ماهیت صهیونیست ها در عرصه جهانی افشا شده و آنها هیچ پایبندی به آتش بس ندارند. اسراییلی ها به دنبال آن هستند تا با فشار هر چه بیشتر به مردم غزه و مقاومت، آنها را وادار به تسلیم و پذیرش آتش بس بدون پیش شرط کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه یکی از راه های حل بحران غزه را راهبردهای رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: تنها راه ایستادگی مقابل صهیونیست های کودک کش، مسلح شدن مردم فلسطین بویژه کرانه باختری است.

ترقی نامه سردار قاسم سلیمانی به مردم غزه و نیروهای مقاومت را امید بخش دانست و گفت: امروز عزم مردم فلسطین برای نابودی کامل اسراییل جزم شده است.

ترقی مسئولیت کشورمان درباره وقایع اخیر غزه را خطیر دانست و گفت: در زمانی که هیچ اقدامی از سوی مجامع بین المللی و کشورهای عربی صورت نمی گیرد، کشور ما بنا بر وظیفه شرعی و قانونی باید با کمک به فلسطینی ها مانع از تجاوزات ددمنشانه اسراییل به مردم بی گناه غزه شود.

وی درباره تفاوت های جنگ اخیر غزه با سایر حملات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: در این بحران ماهیت رژیم صهیونیستی به عنوان رژیمی کودک کش، جنایتکار جنگی و ناقض حقوق انسانی برای همه ملت های جهان روشن شده است.

این کارشناس مسائل بین المللی خاطر نشان کرد: شناخت ملت ها از هویت واقعی رژیم صهیونیستی افزایش یافته است و همه مردم آزادیخواه جهان در قبال اعمال وحشیانه اسراییلی ها به واکنش برخاسته اند.

ترقی تصریح کرد: پس از آگاهی افکار عمومی نسبت به جنایات صهیونیست ها، برخی مجامع حقوق بشری هم اعتراض هایی را نسبت به جنایات بی رحمانه ابراز داشته اند و باخت صهیونیست ها در عرصه بین المللی جدی بوده و رفتارشان باعث خشم جهانیان شده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه همچنین یادآور شد: این روزها صهیونیست ها بدنبال آن هستند تا موقعیت تضعیف شده خود از مذاکرات سازش را بازسازی کنند اما این کار صورت نگرفته و به انزوای کامل سیاسی افتاده اند.

ترقی درباره وضعیت مردم اسراییل نیز گفت: اعتراض های داخلی، درخواست مهاجرت و انتقاد از وضعیت موجود بخشی از دغدغه های مطرح شده اسراییلی ها از سران این رژیم است.

وی در ادامه حیثیت نظامی رژیم صهیونیستی را بر باد رفته دانست و تاکید کرد: ارتش رژیم صهیونیستی این روزها توانایی مقابله با مقاومت را ندارد و به کشتن کودکان و زنان افتخار می کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اعتراض مردم اسرائیل، تضعیف شدن ارتش این رژیم و اعتراض های افکار عمومی به جنایات غزه را بخشی از تزلزل یافتگی صهیونیست ها دانست و گفت: خسارات جبران ناپذیری به رژیم اسراییل وارد آمده که در نیم قرن گذشته بی سابقه بوده است.

ترقی درباره آینده غزه گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال واسطه ای می گردد که مورد قبول طرفین باشد و بتواند طرح های عملی ارائه دهد اما به نظر من، این جنگ ادامه یافته و به کرانه باختری خواهد رسید؛ بحران ایجاد شده از سوی صهیونیست ها تا مسلح شدن کامل فلسطینی ها و کشیده شدن جنگ به تمام فلسطین و کرانه باختری استمرار می یابد.
منبع:خبرگزاری ایرنا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.