سرویس: اجتماعی ۰۹:۱۴ - یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳

استاندار آذربایجان غربی:

دولت کمر همت به احیای دریاچه ارومیه بسته است

استاندار آذربایجان غربی گفت: دولت نه تنها به فکر احیای دریاچه ارومیه است بلکه دنبال این سرمایه گردشگر طبیعی منطقه است.

قربانعلی سعادت عصر روز شنبه در جلسه بررسی وضعیت سرمایه گذاری در آذربایجان غربی افزود: ما می خواهیم دریاچه ارومیه را به بهترین شکل احیا کرده و در کنار آن درآمد لازم برای مردم ایجاد کنیم که این امر با نابود کردن کشاورزی منطقه متفاوت بوده و چنین قصدی در دولت وجود ندارد.

وی اظهار کرد: محصولات استراتژیک زیادی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه وجود دارد که مواد اولیه کارخانه ها و زمینه ساز اشتغال در منطقه هستند که این محصولات باید به بهترین صورت ممکن آبیاری شوند.

وی با تاکید بر توجه به توان فنی داخلی برای احیای دریاچه ارومیه اضافه کرد: خارجی ها کاری برای این دریاچه نکرده و نمی کنند و ما خود باید به فکر احیای آن باشیم.

استاندار آذربایجان غربی توجه به سرمایه گذاری داخلی در کنار جذب سرمایه های خارجی را ضروری ارزیابی کرد و ادامه داد: بستر این سرمایه گذاری باید به خوبی فراهم شود که این امر نیازمند همراهی تمامی دستگاه های دخیل در این حوزه است.

سعادت جذب ۱۹ طرح سرمایه گذاری خارجی در ۱۹ سال گذشته در استان را بسیار ناامید کننده عنوان کرد و گفت: باید مطالعات ویژه ای برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی انجام شود که این امر با تزریق اعتبارات دولتی در سریعترین زمان ممکن در آذربایجان غربی اجرا می شود.

وی دستورات لازم را در این خصوص صادر کرد.

آذربایجان غربی از استان های دارای مزیت های سرمایه گذاری بسیار در حوزه های مختلف است ولی برغم آن تنها ۱۹ طرح سرمایه گذاری خارجی در سال های گذشته در استان طرح ریزی شده که از این تعداد نیز فقط ۹ طرح فعال هستند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.