سرویس: اقتصادی ۱۰:۰۷ - یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳

وزیر نیرو:

انتقال آب دریای خزربه استان سمنان از اولویت های مهم وزارت نیرو است

وزیر نیرو گفت: انتقال آب دریای خزر برای تامین آب مورد نیاز استان سمنان از اولویت های مهم وزارت نیرو است.

به گزارش شهرضانیوز، حمید چیت چیان عصر شنبه در نشستی در نیروگاه سیکل ترکیبی شاهرود افزود: اجرای این طرح نیازمند سرمایه گذاری بسیار بالایی است و انجام آن از نظر رعایت مسائل زیست محیطی در ابعاد مختلف، بسیار اهمیت دارد.

وی تاکید کرد: مطالعات لازم تهیه و در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفته و منتظر پاسخ این سازمان هستیم تا پس از اعلام موافقت، این طرح به صورت جدی به اجرا گذاشته شود.

وی با اشاره به موقعیت کشورمان از نظر آب و هوایی و کمبود آب شیرین گفت: استفاده از آب شور دریاها در کشور برای تبدیل شدن به آب شیرین از جمله طرح های مهم برای تامین آب مورد نیاز بخش های مختلف است.

چیت چیان بیان کرد: استان سمنان از این قاعده مستثنی نیست و استفاده از بخش خصوصی برای شیرین سازی آب و انتقال آن به این استان، مورد توجه است.

وی ادامه داد: هم اکنون تعدادی از شرکت های خصوصی در استانهای مختلف از جمله کرمان و یزد در مورد شیرین سازی آب و انتقال آن در حال فعالیت هستند.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت نیرو برای استفاده از انرژی های نوین همچون باد و خورشید چه برنامه هایی دارد گفت: این موضوع جزء سیاست های اصلی دولت و وزارت نیرو است و تمام طرح های مرتبط با آن توسط بخش خصوصی انجام می گیرد.

وزیر نیرو گفت: در استان سمنان ظرفیت های خوبی از جمله استفاده از انرژی باد و خورشید وجود دارد.

وی تاکید کرد: وزارت نیرو تسهیلات بسیار خوبی را برای انجام این طرح ها فراهم کرده و این تسهیلات شامل قرار داد خرید تضمین برق به قیمت ۴۴۳ تومان است و علاوه براین با هیات امنای صندوق توسعه ملی نیز مذاکره کردیم و آنها تسهیلات لازم را فراهم کردند.

وزیر نیرو تصریح کرد: برای انجام این طرح ها امیدواریم با تشویق بخش خصوصی و تسهیلات فراهم شده در آینده، شاهد استفاده از این نوع انرژی ها در استان سمنان باشیم.

منبع:خبرگزاری ایرنا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.