سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۲۶ - شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نهادی مردمی و متعلق به جایگاه ولایت است

امام جمعه شهرضا گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نهادی مردمی و متعلق به جایگاه ولایت فقیه است.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ۱۲ مرداد ۱۳۵۹ به پیشنهاد جمعی از چهره‌های برجسته فرهنگی و مذهبی و با موافقت حضرت امام خمینی(ره) تأسیس شد.
وی افزود: نقشی که شورا در تنویر افکار عمومی، ترغیب، بسیج و فراخوان عمومی مردم برای حضور در صحنه های انقلاب، هماهنگی برای انجام وظایف نهادها و دستگاه‌های عضو و برگزاری مراسم تجلیل و بزرگداشت مناسبت ها و رخدادها ایفا کرده بر همه واضح و آشکار است.
امام جمعه شهرضا گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس و تا کنون، شورا اساسی ترین نقش را در تدارک و برگزاری راه پیمایی‌های عظیم و سرنوشت ساز و تقویت و تحکیم حضور مؤثر آحاد ملت در مراسم عمومی، بزرگداشت ایام الله و مناسبت های متعدد انقلاب اسلامی داشته است.
وی افزود: شورا با استفاده از این فرصت‌ها توانسته است به مقتضی شرایط و ضروریات، در خدمت به انقلاب اسلامی و اعتلای فرهنگ ملی، مستقل از جریانات و جناح‌های سیاسی، تنها در خط امام، رهبری و نظام بهره گیرد.
حجت الاسلام یعقوبی اقدامات و فعالیت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را مهم و ارزشمند دانست و گفت: قسمت بسیار مهم تشکیلات دفاع مقدس هماهنگی تبلیغات بود که یک رسانه جمعی و ملی برای همه زمان‌ها است.
وی با بیان اینکه اداره کنندگان جنگ افراد امانتداری هستند، خاطرنشان کرد: در آن زمان شایعه‌هایی پخش می‌شد و این هماهنگی تبلیغات بود که تبلیغات رسانه‌ای و جمعی را هماهنگ می‌کرد و رفع شبهه و شایعه دشمن را در پشت جبهه انجام می‌داد.
امام جمعه شهرضا بیان کرد: مسائلی تبلیغی سنگرها، نماز و عبادت تمام اینها به عهده هماهنگی تبلیغات بود.
وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با حوزه، دانشگاه، ائمه جمعه و جماعات در ارتباط بودند، افزود: افرادی که در اهواز، آبادان، خرمشهر و غرب حضور پیدا می‌کردند، تبلیغات اسلامی برای آنها سخنرانی می‌کرد.
حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای رزمنده‌ها مسائل سیاسی و انقلابی را بیان و نظرات امام(ره) را تبیین می کردند.
وی تصریح کرد: تبلیغات اسلامی فرمایشات امام را تهیه می‌کردند و به استان‌ها و به مسئولان سطح بالا می‌رساندند.
امام جمعه شهرضا گفت: نقش شورای هماهنگ کننده تبلیغات در پیروزی نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج و عشایر فراموش شدنی نیست و این روز را به همه کسانی که در شورای هماهنگی فعالیت می‌کنند تبریک عرض می‌نمایم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.