سرویس: اقتصادی ۱۷:۲۰ - شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳

در واکنش به صحبت‌های وزیر سابق نفت:

از تولید بنزین داخلی حمایت می‌کنیم

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: برای ما سلامت مردم مهم است و از تولید بنزین داخلی حمایت می‌کنیم.

ه گزارش شهرضانیوز، معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از سازمان انتقال خون استان تهران در پاسخ به پرسش تسنیم درباره صحبت‌های وزیر سابق نفت در زمینه عدم تأیید پاک بودن بنزین وارداتی و پائین بودن کیفیت آن نسبت به بنزین تولید داخل اظهار داشت: برای ما نتیجه مهم است و نگاه نمی‌کنیم که بنزین تولید داخل است یا وارداتی بلکه بسیار مصر هستیم تا بنزین پاک در داخل کشور تولید شود که در این زمینه وزارت نفت و دولت برنامه‌ مستمری دارند.

وی افزود: به هر حال بر اساس آمارها امسال و تا ۱۲ خرداد حتی یک روز ناسالم را نیز نداشتیم و بسیاری از مردم و بیماران که در گذشته از آلودگی هوا رنج می‌بردند در تماس‌های مکرر با ما از کیفیت هوا و کلان‌شهر‌ها قدردانی می‌کنند.

ابتکار با تأکید بر تولید ملی بنزین در کشور بیان داشت: به هر حال بنزین مانند هر فرآورده دیگری باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد تا برای سلامت مردم مضر نباشد حال می‌خواهد تولید داخل باشد یا وارداتی؛ بر این اساس تا زمانی که پتروشیمی‌ها بتوانند بنزین پاک تولید کنند تمرکز بر واردات بنزین است ولی مسلماً تأکید ما نیز بر تولید بنزین در داخل کشور خواهد بود.

رئیس سازمان محیط زیست در پایان خاطرنشان کرد: البته بنزین تنها یک مقوله برای ارتقای هوای پاک است و بر این اساس باید در زمینه تولید خودرو و ارتقای حمل و نقل عمومی نیز رشد داشته باشیم. براین اساس هر فرآورده‌ای که چه تولید داخل و چه وارداتی برای سلامت مردم مضر باشند سازمان محیط زیست با آن مخالف است ولی در مجموع نتیجه ارتقای کیفیت بنزین برای این سازمان مهم است تا بتوانیم هوای پاکی را در کلان‌شهرهای کشور داشته باشیم.

منبع:خبرگزاری تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.