سرویس: حوادث ۱۳:۳۳ - شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳

ارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

افزایش نسبی دمای هوا در اکثر مناطق کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت:امکان بروز گردوغبار در برخی مناطق کشور از جمله جنوب تهران، وجود دارد.طی روزهای آینده دمای هوا در اکثر مناطق کشورافزایش می یابد.

به گزارش شهرضانیوز، امین حسین نقشینه درباره شرایط جوّی کشور اظهارداشت: انتظار می‌رود طی دو روز آینده رگبار و رعد و برق در ارتفاعات آذربایجان شرقی و غربی، سمنان، هرمزگان، جنوب کرمان و شرق فارس بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رخ دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی این مدت بارش پراکنده در سواحل شرقی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: طی روز دوشنبه ارتفاعات آذربایجان‌های غربی و شرقی، کرمان، فارس و هرمزگان شاهد بارش پراکنده خواهند بود.

وی همچنین با اشاره به وزش شدید باد در شرق کشور بویژه منطقه زابل طی ۳ روز آینده ادامه داد: این امر سبب بروز گرد و خاک در این منطقه خواهد شد.

نقشینه در ادامه با اشاره به اوج گرفتن وزش باد در استان سمنان ابراز داشت: این پدیده طی ۳ روز آینده موجب بروز پدیده گرد و غبار برای مناطقی از استان اصفهان، قم، مرکزی و جنوب تهران می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: طی ۳ روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به سرعت گرفتن وزش باد در کشور عراق گفت: انتظار می‌رود به سبب افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق در استان‌های ایلام و خوزستان شامل گرد و غبار باشیم.

وی درباره نوسانات دمایی طی روزهای آینده بیان داشت: انتظار می‌رود در روزهای پیش‌رو، مناطق جنوب شرق کشور و غرب کشور با کاهش دمای هوا روبرو شوند؛ این در حالی است که در سایر مناطق افزایش نسبی دمای هوا دور از انتظار نخواهد بود.

نقشینه خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای امروز و فردای تهران ۳۷ درجه سانتیگراد است ضمن آنکه روز گذشته اهواز و آبادان به ترتیب با دمای هوای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین مناطق کشور بودند.

منبع:فارس نیوز

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.