سرویس: بین الملل ۱۳:۵۱ - دوشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۳

کلینتون: هرگونه غنی‌سازی در ایران به رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه منجر می‌شود

وزیر خارجه سابق آمریکاادعا کرد: غنی‌سازی در ایران به رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه منجر می‌شود،غنی‌سازی ایران باید بسیار محدود یا حتی در حد صفر بماند.

به گزارش شهرضانیوز، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان، مدعی شد هرگونه غنی‌سازی در ایران به آغاز رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه منجر می‌شود.

وی که در برنامه‌ای به میزبانی «فرید ذکریا» صحبت می‌کرد، گفت: «قویا معتقدم که بسیار مهم است که دستکم برای مدتی طولانی، غنی‌سازی بسیار محدود یا در حد صفر باشد، چراکه فکر می‌کنم هرگونه غنی‌سازی به آغاز رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه منجر می‌شود.»

وی همچنین در بخش دیگری از این برنامه در مورد روابط تل‌آویو و واشنگتن، اصرار صهیونیست‌ها بر ادامه شهرک‌سازی را بزرگ‌ترین گلایه خود از مقامات این رژیم خواند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص علت استعفای «مارتین ایندیک» نماینده آمریکا در مذاکرات سازش گفت که وی نیز، ادامه شهرک‌سازی صهیونیست‌ها و حساسیت فلسطینی‌ها به این امر را عامل استعفای خود ارزیابی کرده است.

خانم «کلینتون» در ادامه به رغم تأکید بر مواضع قبلی خود مبنی بر «حمایت همیشگی از اسرائیل» و دفاع از «حق اسرائیلی‌ها برای دفاع از خود» گفت: «ادامه شهرک‌سازی‌ها از سوی کسانی که می‌گویند در پی راه حل دو دولتی برای معضل فلسطین هستند، پیامی منفی است؛ این شهرک‌سازی‌ها همیشه و از سوی همه دولت‌های اخیر آمریکا، چه جمهوری‌خواه و چه دموکرات، تقبیح شده است.»

منبع:فارس نیوز

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.