سرویس: دسته‌بندی نشده ۰۱:۲۲ - چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۲

کمپانی نیسان معرفی کرد:

سریع‌ترین اتومبیل الکتریکی جهان در راه مسابقات لمانز

به گزارش نسل بیدار ، اتومبیل ZEOD RC نیسان حاصل تلاش بسیار زیاد تیم تحقیق و توسعه این کمپانی روی خودروهای هیبریدی است و می‌تواند به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت (۱۸۷ مایل در ساعت) دست یابد. سبک طراحی خودرو از سبک موسوم به Delta پیروی کرده و این طراحی کمک بسیار زیادی به افزایش […]

به گزارش نسل بیدار ، اتومبیل ZEOD RC نیسان حاصل تلاش بسیار زیاد تیم تحقیق و توسعه این کمپانی روی خودروهای هیبریدی است و می‌تواند به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت (۱۸۷ مایل در ساعت) دست یابد. سبک طراحی خودرو از سبک موسوم به Delta پیروی کرده و این طراحی کمک بسیار زیادی به افزایش سرعت ZEOD RC می‌کند. پیش از این از سبک طراحی موسوم به دلتا در تولید و طراحی جنگنده‌ها استفاده می‌گردید و پایه طرح‌های دلتا همانند یک مثلث است.
در قسمت جلو با یک دماغه بسیار دراز مواجه هستید که در این بخش خازن‌ها و باتری‌ها قرار گرفته‌اند که توان مورد نیاز موتور الکتریکی از همین باتری‌ها تامین می‌گردد. تست‌های پیش از تولید ZEOD RC در تابستان ۲۰۱۳ انجام گرفته تا بتواند در ثبت نام مسابقات لمانز ۲۰۱۴ شرکت کند و به اعتقاد مهندس ارشد کمپانی نیسان، این خودرو از تکنولوژی‌های بسیاری بهره می‌برد که برخی از آن‌ها همچنان در حال توسعه و بهینه سازی هستند.
لازم به ذکر است که مسابقات لمانز در مدت ۲۴ ساعت برگزار می‌شود و قوانین سخت آن نیازمند یک خودروی بسیار حرفه‌ای است. این مسابقات هم اکنون قدیمی‌ترین مسابقه اتومبیل رانی فعال در جهان است که اولین دوره آن در سال ۱۹۲۳ میلادی در منطقه Le Mans فرانسه برگزار گردید.

neis1

منبع : ایمنا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.