سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۸ - پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳

در جلسه شورای ترافیک شهرضا مطرح شد:

جایگاه CNG خانی شهرضا تعطیل می‌شود/کمربندی شهرضا مرگبارترین نقطه حوزه اداره راه شهرستان

دادستان شهرضا گفت: جایگاه CNG خانی شهرضا به دلیل عدم رعایت حریم راه به طور موقت تعطیل می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، جمشید شیروانی در جلسه شورای ترافیک شهرستان اظهار کرد: جایگاه cng خانی واقع در جاده اصفهان شهرضا استانداردهای لازم را ندارد.
وی افزود: ورود و خروج این جایگاه مشکل دارد و بارها منجر به تصادفات فوتی در این مکان شده است.
دادستان شهرضا گفت: تلاش همه ما باید بر این باشد که جان انسان‌ها را حفظ کنیم و مجتمع خدماتی رفاهی پارس رعایت حریم راه را نکرده است.
وی تصریح کرد: به موجب قانون می‌توانیم این مجتمع را قلع و قمع کند اما به دلیل اینکه مردم از گاز بهره‌مند باشند پیشنهاد می‌کنیم در مدت ۲۰ روز برای جلوگیری از تصادفات یک رمپ ایجاد شود.
شیروانی با بیان اینکه اداره راه شهرضا نباید اجازه تأسیس این مجتمع را در آن زمان صادر می‌کرد، افزود: با وجود تصادفات فوتی بسیاری که در این مسیر اتفاق افتاده است راهور و اداره راه شهرضا زیر سئوال رفته‌اند.
وی با بیان اینکه ایستگاه CNG خانی ورود خروج آن مشکل دارد بیان کرد: تصمیم بر این است که به صورت موقت خدماتی ارائه نشود تا ورودی و خروجی این مجتمع مرتفع شود.
دادستان شهرضا گفت: با خاک مسیر CNG دپو می‌شود تا زمانی که مشکلات آن حل شود و اگر رفع نشد نسبت به قلع و قمع آن طبق قانون اقدام می‌کنیم.
وی با بیان اینکه مالک این جایگاه باید به اداره راه و پایانه‌ها مراجعه کند و حریم راه را افزایش دهید اظهار کرد: از لحاظ آمار، تصادفات بالای جاده یکی از عوامل آن جایگاه cng است.

صدور مجوز جایگاه CNG از سوی اداره بهینه سازی مصرف سوخت و شهرداری
حسینعلی خانی مالک جایگاه CNG گفت: مجوز احداث این مجموعه توسط اداره بهینه سازی مصرف سوخت و شهرداری صادر شده است و نقشه مسیر ارتباطی به این مجموعه نیز توسط اداره راه و شهرسازی در سال ۸۸ نقشه خواستند تهیه و مورد تأیید اداره راه قرار گرفت.

جایگاه CNG خانی از نقاط حادثه‌خیز محور شهرضا-اصفهان است
احمد انصاری، وکیل اداره کل حمل و نقل پایانه‌های استان بیان کرد: طبق قانون سال ۷۷ احداث هرگونه مجتمع خدماتی یا جایگاه سوخت به صورت تک موردی ممنوع اعلام شد.
وی افزود: تشکیل و احداث اینگونه اماکن علاوه بر اینکه نقاط حادثه‌خیز را افزایش می‌دهد امکان ارائه خدمات مطلوب را به مسافران از بین می‌برد.

جایگاه CNG خانی از اداره راه مجوز ندارد/شهرداری اشتباه کرده مجوز داده است
وکیل اداره کل حمل و نقل پایانه‌های استان اصفهان تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه در سال ۹۱ و ۹۲ مدیر راهداری اداره راه و شهرسازی استان به راهداری شهرضا اعلام کرد در صورتی که طول لاین ورودی به جایگاه به طول ۲۰ متر جهت ایجاد ایستگاه اتومبیل‌های منتظر برای سوخت‌گیری اضافه شود، امکان بهره‌برداری از این جایگاه امکان‌پذیر است.
وی تصریح کرد: این جایگاه علاوه بر اینکه رمپ ورودی و خروجی به صورت اصولی رعایت نکرده است، اتومبیل‌هایی که برای سوخت‌گیری می‌ایستند طول صف به جاده می‌رسد که از نقاط حادثه‌خیز است به ویژه در شرایط جوی بد و شب‌ها که ماشین‌های سنگین تردد می‌کنند.
انصاری بیان کرد: محور شهرضا- اصفهان با توجه به اینکه کریدور شمال به جنوب است و جزو محورهای اصلی کشور است این محور به بزرگ‌راه می‌شود بنابراین اگر از الان ساخت و سازها را رعایت نکنیم در آینده با مشکل مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه شهرداری اشتباه کرده مجوز داده است چون راه و حریم آن مربوط به اداره راه است، خاطرنشان کرد: از سال ۸۷ و ۸۸ واحد فنی با ایشان تماس گرفته و اعلام کرده به دلیل اینکه گزارشات بسیاری درخصوص تصادفات مرگبار دریافت شده شما نمی‌توانید کار کنید.
وکیل اداره کل حمل و نقل پایانه‌های استان تصریح کرد: مشکل دیگر رمپ ورودی است که دو جاده به آن متصل می‌شود که بسیار خطرناک است، باید طول مسیر راه دسترسی از اتصال ورودی تا خروجی را مسدود نمود و راه‌های دسترسی های غیراستاندارد را قطع نمود.
وی گفت: مشکل سوم عدم نصب چراغ چشمک‌زن و تابلو و سایر تجهیزات مجاز در محدوده وردی و خروجی است، تحت هر شرایطی در این محدوده هرگونه تصادفی رخ دهد بخشی وزارت راه و جایگاه سی ان جی مقصر هستند.
انصاری با بیان اینکه طول مسیری که باید آسفالت شود و از رمپ جاده جدا شود باید حداقل ۴۰۰ متر باشد، گفت: در آن زمان اگر آقای خانی مجوز مجتمع خدمات رفاهی را از ما مجوز می‌گرفت هم وام به ایشان تعلق می‌گرفت و هم جاده را آسفالت می‌کردیم.
وی با بیان اینکه اگر ایشان مجوز داشت این مجتمع در جی پی اس نشان داده می‌شد، افزود: ورود و خروج جایگاه باید اصلاح شود جان مردم در خطر است و بعد از اصلاح از ما مجوز بگیرد.
وکیل اداره کل حمل و نقل پایانه‌های استان تصریح کرد: بعد از اصلاح رمپ ورودی و خروجی ایشان می‌تواند ظرف ۶ ماه مجوز بگیرد تا ما در لیست مجتمع‌های خود بیاوریم.

افزایش ۲۵ درصدی بودجه اداره راه‌وشهرسازی شهرضا
فرماندار شهرضا اظهار کرد: وقت مناسبی را می‌دهیم که ورودی و خروجی اصلاح شود و ناهماهنگی ها باید بین دستگاه‌ها حل شود تا شاهد اینچنین معضلاتی در شهرستان نباشیم.
سیدرضا عقدایی گفت: با وجود اینکه بودجه‌های دولتی شهرضا با کاهش ۳۰ درصدی روبرو بوده نسبت به سال قبل، اما بودجه شهرسازی ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است بنابراین باید نیوجرسی در این مکان نصب شود.
وی تصریح کرد: مجوزی از سوی سازمان بهینه سازی سوخت داده شده در کشور زمانی نهضت جایگاه سازی سوخت رواج پیدا داد و می‌خواستند به پایگاه نفت و بنزین برسانند و این کار با عجله صورت گرفتو مشکلات این چنینی را به دنبال داشت.
فرماندار شهرضا بیان کرد: می‌خواهیم کار به نتیجه نهایی برسد یک جایگاه کلی تشکیل دهید و طبق دستورالعمل دادستان عمل کنید، ورودی و خروجی جایگاه باید با کمک اداره راه و شهرسازی انجام شود.

جاده اصفهان- شهرضا نقطه‌ای پر حادثه است
فرمانده پلیس راه اصفهان- شیراز اظهار کرد: تصادفات بسیاری در این منطقه اتفاق افتاده است رمپ وردی و خروجی به صورت آنتنی وصل می‌شود و عبور عرضی در این مسیر بسیار است.
سرگرد عبدالرضا میرزایی با اشاره به اینکه جاده اصفهان- شهرضا نقطه‌ای پر حادثه است گفت: در زمینه اضافه کردن یک لاین به این محور باید اقدام شود، این جاده جوابگو نیست.
وی افزود: وجود جایگاه باعث کندی عبورومرور و تغییر مسیرهای ناگهانی می‌شود، مسیرهای فرعی که وارد جاده اصلی می‌شود باید بست.
فرمانده پلیس راه اصفهان- شیراز با اشاره به نقاط حادثه‌خیز روستاهای شهرستان افزود: در مسیر کهرویه نزدیک به ۲۰ مورد تصادف و واژگونی در یک نقطه داشتیم، روبه‌روی روستای قصرچم مسیر خواب آور است و باعث تصادفات بسیاری شده است.
وی با بیان اینکه از مسیر کمربندی شهرضا چراغ چشمک زن روبه‌روی پل راه‌اندازی نشده است، تصریح کرد: تصادفات فوتی و جرحی بسیاری در کمربندی شهرضا رخ داده است جان مردم در خطر است.

حوزه اداره راه شهرضا مرگبارترین صحنه‌ها را در کمربندی دارد
سرگرد میرزایی بیان کرد: حوزه اداره راه شهرضا مرگبارترین صحنه‌ها را در کمربندی دارد و نیاز است ۹ کیلومتر نیوجرسی و گاردریل نصب شود.
وی گفت: بیشتر تصادفات ما روبروی پمپ بنزین فلاردی است چون این منطقه کشاورزی، کارگاهی مسکونی است و عبور عرضی بسیار است.

اختصاص ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار برای حذف نقاط حادثه‌خیز روستایی
بخشدار مرکزی شهرضا گفت: ۵ نقطه پر خطر روستایی شناسایی شده و در دستورکار قرار گرفته است.
محسن یونسی افزود: ۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی برای حذف نقاط حادثه خیز و اصلاح ورودی روستاها در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: برای ساماندهی حمل و نقل روستایی دستورالعمل آمده ما به دنبال آن صحبت‌های اولیه در روستاها شده در حال رایزنی هستیم تا افراد واجد شرایط شناسایی شوند تا دفتر حمل‌ونقل روستایی تأسیس شود.
بخشدار مرکزی شهرضا تصریح کرد: با ورد سیستم اتوبس واحد و حذف تاکسی‌های سابق شناسایی آنها مشکل است درصدد هستیم بعد از شناسایی افراد به سازمان حمل‌ونقل پایانه‌های استان معرفی ‌شوند تا در یک پروسه زمانی ساماندهی شوند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.