سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۱ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

شهرضا از شهرهای پیشگام کشور در زمینه مدیریت بهینه پسماند است

رئیس شورای اسلامی شهرضا گفت: براساس سیاست‌های تدوین شده از سه سال گذشته فعالیت‌های قابل توجهی در راستای مدیریت بهینه پسماندهای مختلف در شهرضا انجام گرفته است. به زارش نسل بیدار به نقل از فارس، عبدالرسول کاظم‌پوراظهار کرد: بهبود فضای محیط زیست به عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای دست‌یابی به زندگی سالم مطرح است و […]

رئیس شورای اسلامی شهرضا گفت: براساس سیاست‌های تدوین شده از سه سال گذشته فعالیت‌های قابل توجهی در راستای مدیریت بهینه پسماندهای مختلف در شهرضا انجام گرفته است.

13920202000092_PhotoA

به زارش نسل بیدار به نقل از فارس، عبدالرسول کاظم‌پوراظهار کرد: بهبود فضای محیط زیست به عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای دست‌یابی به زندگی سالم مطرح است و بر این اساس مدیریت صحیح پسماندهای مختلف باید به شکل اصولی و ساختاری در کشور نهادینه شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که بی‌توجهی به مدیریت پسماندها و نحوه دفن آنها می‌تواند مشکلات مختلفی را به منابع طبیعی و آب‌های زیرزمینی تحمیل کند، مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و سایر دستگاه‌های متولی در حوزه پسماندها از سه سال گذشته به شکل جدی در راستای اعمال شیوه‌های کارآمد مدیریتی در این حوزه فعالیت می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا با اشاره به اینکه بحث تفکیک پسماندها از مبدا به عنوان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های تدوین شده در این زمینه به شمار می‌رود، افزود: براساس آموزش‌های مختلفی که در این زمینه به شهروندان ارائه شده در حال حاضر بحث تفکیک تا میزان مناسبی در این شهر محقق شده است، اما برای رسیدن به نقطه مطلوب باید فعالیت‌های بیشتری انجام بگیرد.

وی یادآور شد: شهرداری مشهد به عنوان یک مجموعه پیشگام و موفق در حوزه مدیریت بهینه پسماندها مطرح است و بر همین اساس شهرداری و شورای اسلامی شهر شهرضا برای استفاده از تجربه‌های سازنده این شهر همکاری‌های مختلفی با یکدیگر داشته اند.

کاظم‌پور با اشاره به اینکه اعمال مدیریت صحیح و اصولی در حوزه پسماندها نیازمند همکاری و تعامل مجموعه دستگاه‌های متولی در این زمینه است، بیان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام گرفته، میزان تعامل و همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف شهرضا در این زمینه به میزان قابل توجهی نسبت به دوران گذشته افزایش یافته که این موضوع به بهبود وضعیت زیست محیطی شهرستان منتج شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود استحصال انرژی از پسماندها را جزو مهم‌ترین سیاست‌های مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شهرضا ذکر کرد و افزود: بر همین اساس زمینه تولید برق با اعمال شیوه‌ای نوین  از پسماندها مهیا می‌شود که می‌تواند به عنوان یک گام بزرگ در راستای تولید انرژی مطرح باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرضا احداث کارخانه بازیافت جنوب استان اصفهان را از دیگر برنامه‌های جامع در این حوزه دانست و بیان کرد: بر این اساس کارخانه بازیافت منطقه جنوب استان اصفهان در محور شهرضا به مبارکه و با مشارکت بخش خصوصی در آینده نزدیک احداث می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.