سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۶ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

تقویت زیرساخت‌های فرهنگی مهم‌ترین وظیفه شوراهای شهر و روستا است

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: مقوله فرهنگ از اهمیت قابل توجهی در رشد و تعالی جامعه برخوردار است و بر این اساس باید منتخبان شوراهای اسلامی شهر و روستا با تدوین برنامه جامع در راستای تقویت این حوزه فعالیت کنند. عوض حیدرپور پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در […]

13920129000188_PhotoA

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: مقوله فرهنگ از اهمیت قابل توجهی در رشد و تعالی جامعه برخوردار است و بر این اساس باید منتخبان شوراهای اسلامی شهر و روستا با تدوین برنامه جامع در راستای تقویت این حوزه فعالیت کنند.

عوض حیدرپور پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرضا اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان پارلمان‌های محلی از اهمیت قابل توجهی در پیشرفت و آبادانی جامعه برخوردار هستند و مردم باید با آگاهی نسبت به انتخاب نامزدهای اصلح اقدام کنند.

وی ادامه داد: بودجه سالانه شهرداری‌ها نقش بسزایی در رشد زیرساخت‌های عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه ایفا می‌کند و به همین لحاظ منتخبان مردم در شوراها باید از تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشند.

نماینده مردم شهرضا با تشریح جایگاه فاخر مقوله فرهنگ در دنیای امروز و نقش آن در رشد و تعالی جامعه گفت: از آنجایی که فرهنگ به عنوان زیربنای تحقق اهداف در حوزه‌های مختلف مطرح است، منتخبان مردم باید با آگاهی کافی نسبت به زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی به ترسیم برنامه‌های لازم در این بخش بپردازند.

وی یادآور شد: ارزیابی عملکرد شوراها در طول سه دوره گذشته از مهم‌ترین مواردی است که باید مد نظر مردم قرار بگیرد و بر این اساس انتظار داریم شاهد بروز مسایل و مشکلات ادوار گذشته در دوره چهارم نباشیم.

حیدرپور دوری کردن از مسایل سیاسی را از مهم‌ترین ملزومات تحقق یک شورای موفق ذکر کرد و افزود: ورود به مسایل سیاسی مهم‌ترین آفت شوراهای اسلامی شهر و روستا است و باید با تبعیت از فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب زمینه تحقق این امر متعالی میسر شود.

وی با اشاره به اینکه مردم باید براساس ارزیابی عملکرد افراد به انتخاب نامزدهای اصلح بپردازند، بیان کرد: حضور افراد برجسته و نخبه در شوراهای اسلامی شهر و روستا زمینه دست‌یابی به اهداف بزرگ را در این حوزه میسر می‌کند و این موضوع با حضور آگاهانه مردم در انتخابات ۲۴ خرداد محقق می‌شود.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.