سرویس: اجتماعی ۱۲:۴۶ - چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳

باز هم ترویج ابتذال در اردو‌های مختلط این بار در قالب اردوی علمی+ تصاویر

درسایه بی‌تدبیری مسئولان آموزش عالی اردوهای مختلط دردانشگاه‌هادرحال افزایش است واین باراساتیددانشگاه درنقش هماهنگ‌کننده اردوهای مختلط ظاهرشدند.

 این روزها که دانشگاه آزاد به دنبال پیاده‌سازی بخشنامه جدید خود در مورد حجاب است، خبرهایی همچون برگزاری اردوهای مختلط نگرانی ها را نسبت به وضعیت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، بخصوص دانشگاه آزاد بیشتر کرد.

unnamed

ماجرا از این قرار است که قبل از پایان ترم، اردوی مختلطی با حضور جمعی از دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد قائمشهر در سد لفور برگزار شد که پس از پیگیری ها مشخص شد این اردوی مختلط دانشجویی در قالب اردوی علمی برگزار شده است و یکی از اساتید دانشگاه آزاد قائمشهر به نام «ب. الف» که از اعضای هیات علمی این دانشگاه نیز است، به عنوان هماهنگ کننده این اردو و در قالب اردوی علمی، اقدام به برگزاری آن کرده است.

«م.ع»، «ن.ی»، «ع.ا» ، «ا.ع» ، «م.ق»، «ت.ر»، «م.ر» و «ف.ت» از جمله شرکت کنندگان در این اردو بودند که به انتشار تصاویر ذیل در صفحات فیسبوک خود پرداختند.

unnamed (1)
نکته اولی که در این خبر وجود دارد، بی توجهی دانشگاه ها به بخشنامه وزارت علوم است که در آن آمده است که هیچگونه اردوی مختلطی حتی در قالب اردوی علمی نباید توسط دانشگاه برگزار شود؛ اما این بخشنامه همواره توسط دانشگاه ها نادیده گرفته می‌شود و ما هر روز شاهد برگزاری چنین اردوهای مختلطی هستیم.

unnamed (2)
اما نکته مهم نقش هماهنگ کنندگی اساتید دانشگاه  در برگزاری اردوهای مختلط در قالب اردوی علمی است که زنگ خطر را برای مسئولان وزارت علوم به صدا در می آورد.

unnamed (3)

استادی که امروز دانشجویان دختر و پسر را جمع می کند و در قالب اردوی علمی آن ها را به یک اردوی تفریحی مختلط در کنار دریاچه می برد، می تواند زمینه ساز آسیب های بیشتر در محیط دانشگاه شود و این امر نظارت بیشتری را بر روی اساتید برگزار کننده اردوهای مختلط از سوی دانشگاه ها می طلبد.

پیش از این نیز اخباری مبنی بر برگزاری اردوهای مختلط  و  وضعیت نامطلوب فرهنگی برخی دانشگاه‌ها‌ در استان مازندران در رسانه‌ها منتشر شده بود که این موارد ضرورت توجه بیش از پیش مسئولین دانشگاهی و استانی به وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها را می‌طلبد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.