سرویس: بین الملل ۰۲:۰۲ - چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

پوتین: «بدترین سناریو» در سوریه تنها با فرآیند سیاسی قابل پیشگیری است

رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید که تنها با طی یک پروسه سیاسی می‌توان از وقوع «بدترین سناریو» در سوریه پیشگیری کرد. به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری فدراتیو روسیه در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مسکو، خطاب به وی تاکید کرده است که «بدترین سناریو» در سوریه تنها به‌وسیله […]

رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید که تنها با طی یک پروسه سیاسی می‌توان از وقوع «بدترین سناریو» در سوریه پیشگیری کرد.

13920221000323_PhotoA

به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری فدراتیو روسیه در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مسکو، خطاب به وی تاکید کرده است که «بدترین سناریو» در سوریه تنها به‌وسیله طی یک پروسه سیاسی قابل پیشگیری است.

وی تصریح کرده است جلوگیری از این بدترین سناریو، مستلزم پایان فوری درگیری‌های مسلحانه در سوریه است.

گزارشی که راشاتودی از این دیدار منتشر کرده نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور روسیه در سخنانی که شبیه به هشدار بوده است، به نتانیاهو گفته که باید از هر اقدامی که منجر به بی‌ثباتی وضعیت سوریه می‌شود پرهیز کرد. به نظر می‌رسد منظور پوتین از چنین اقداماتی، می‌تواند حمله اخیر جنگنده‌های اسرائیلی به خاک سوریه باشد.

پوتین و نتانیاهو در این دیدار در این خصوص توافق نظر داشته‌اند که ادامه درگیری مسلحانه در سوریه می‌تواند نتایجی فاجعه‌بار برای تمام منطقه داشته باشد.

به گفته پوتین، «تنها راه جلوگیری از سناریوی منفی در سوریه پایان دادن فوری به درگیری مسلحانه و شروع روند سیاسی است.»

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.