سرویس: حوادث ۱۵:۲۸ - چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳

قتل و تجاوز وحشیانه کارگر افغان به دختر ایرانی

پرونده کارگر افغان که مدتی قبل دست به قتل و تجاوز به دختر جوان زده بود، با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری ارسال شد.

دوشنبه ۲۵ شهریور ماه سال گذشته مأموران کلانتری ۱۶۱ ابوذر از ماجرای مرگ مشکوک دختر جوانی در خانه‌شان با خبر شدند. مأموران بعد از حضور در محل حادثه که خانه‌ای قدیمی حوالی خیابان ابوذر بود با جسد دختر جوان به نام میترا روبه‌رو شدند که چند روزی از مرگ آن گذشته بود. در بررسی‌های اولیه، مأموران متوجه طنابی به دور گردن جسد شدند که نشان می‌داد دختر جوان قربانی جنایت شده است. در تحقیقات برادر مقتول به پلیس گفت: چند روز قبل به همراه مادرم برای مسافرت به یکی از شهرستان ها رفتیم و خواهرم به خاطر کارش مجبور شد که در خانه بماند. روز گذشته با خواهرم تماس گرفتیم و او جواب نداد، به همین دلیل نگران شدیم و بعد از ۲۴ ساعت به تهران برگشتیم که با جد او مواجه شدیم.
با انتقال جسد به پزشکی قانونی، کارآگاهان به دستور بازپرس جنایی تحقیقات خود را برای رازگشایی مرگ دختر جوان آغاز کردند. بررسی‌های پلیسی نشان داد در همسایگی و دیوار به دیوار خانه مقتول، ساختمانی در حال ساخت است و یکی از کارگرهای افغانی آن که بشیر نام داشت، بعد از حادثه به طور ناگهانی ناپدید شده است.
در جریان بررسی‌ها مشخص شد پسر افغانی پس از این قتل به سمت مرز تایباد رفته تا به صورت غیرقانونی به افغانستان فرار کند. بدین ترتیب بلافاصله گروهی از مأموران با اخذ نیابت قضایی راهی مرز تایباد شدند. پیگیری‌های بعدی معلوم شد بشیر در مرز خود را با نام جعلی جبار معرفی کرده است که با هماهنگی کارآگاهان پسر جوان که قصد داشت از اتوبوس در مرز تایباد پیاده شود دستگیر شد.
متهم بعد از دستگیری برای تحقیقات به پلیس آگاهی تهران منتقل شد. بشیر در بازجویی‌ها به قتل دختر بی‌گناه اعتراف کرد.
وی گفت:  دو سال پیش به صورت غیرقانونی وارد ایران شدم. در این مدت در ساختمان‌های زیادی در تهران به عنوان کارگر مشغول به کار شدم. مدتی پیش از طریق یکی از دوستانم به کارفرمای این ساختمان معرفی شدم و شروع به کار کردم. شب‌ها هم در این ساختمان می‌خوابیدم تا اینکه متوجه شدم دختر تنهایی در همسایگی ما زندگی می‌کند. نیمه‌های شب حادثه، شیطان وسوسه‌ام کرد و از پشت‌بام که به ساختمان راه داشت وارد خانه‌شان شدم. وقتی وارد شدم مقتول از خواب بیدار شد و با فریاد درخواست کمک کرد. خیلی ترسیدم به خاطر همین با او درگیر شدم و با دست ضربه‌ای به او زدم. بعد با دست گلوی او را فشار و طنابی به دور  گردنش انداختم و او را به قتل رساندم. پس از جنایت او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دادم و از خانه فرار کردم. می دانستم به زودی شناسایی خواهم شد و به اتهام قتل بازداشت می شوم به همین دلیل تصمیم گرفتم  خودم را به مرز افغانستان رسانم و از طریق مرز تایباد به کشورم برگردم. در مرز خودم را با نام جعلی معرفی کردم تا گرفتار نشوم اما خون دختر بی‌گناه دامن مرا گرفت و توسط مأموران دستگیر شدم.
کیفرخواست متهم پس از اعتراف به جنایت به بازسازی صحنه قتل پرداخت به اتهام قتل عمد دختر جوان از سوی سیفی قاضی اظهار نظر دادسرای امور جنایی صادر شد. متهم جوان قرار است به زودی در دادگاه کیفری استان به اتهام قتل محاکمه شود.
منبع: گفتار نیوز

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.