سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۳۱ - یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳

فرماندار شهرضا:

هرگونه تغییر کاربری و بهره‌برداری اراضی کشاورزی بدون کسب مجوز ممنوع است

فرماندار شهرضا گفت: هرگونه تغییر کاربری و بهره‌برداری اراضی کشاورزی بدون کسب مجوز از اداره کشاورزی ممنوع است.

به گزارش شهرضانیوز، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی صبح امروز اول وقت اداری مدیر و کارشناسان مسئول ادارات داخلی و تابعه مدیریت با فرماندار شهرستان شهرضا دیدار کردند.

در این دیدار سیدرضا عقدایی با تبریک هفته جهادکشاورزی اظهار کرد: کشاورزی یکی از قطب های اصلی در پیشرفت و توسعه اقتصادی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بشمار می رود، چراکه علاوه بر استقلال و خودکفایی ملی، زمینه اشتغال وسیع، آبادانی و بدنبال آن صادرات را برای یک کشور فراهم می کند.
وی افزود: پرداختن به امر کشاورزی، ایجاد انگیزه و حمایت از کشاورزان در کشوری مانند ما که دارای نیروی کار جوان و مستعد و ویژگی ها و خصوصیات طبیعی و همچنین شرایط اقلیمی مناسب و متنوع برای کشاورزی است، می تواند در توسعه و آبادانی آن نتیجه بخش باشد و آن را به یکی از کشورهای مهم منطقه و جهان تبدیل نماید.
فرماندار شهرضا خاطرنشان کرد: با توجه به شعار این هفته جهاد کشاورزی امید است شاهد درخشش همکاران در این مجموعه باشیم و با توجه به دستور مقام معظم رهبری، رعایت صرفه جویی و داشتن روحیه جهادی برای رسیدن به سطح قابل قبول خدمت به مردم و بهره برداران بخش کشاورزی لازم است.
وی بیان کرد: اگر در یک نگاه کامل به جایگاه جهاد و نقش آن در بدست آوردن پیروزی در دفاع مقدس داشته باشیم خواهیم دید به فرموده رهبر و بیانگذار انقلاب ارزش و نقش مدیریت جهادی هویدا خواهد شد و بر همین اساس از مدیریت جهادی به عنوان کلید و رمز نهایی در شعار سال و شعار هفته جهاد کشاورزی یاد شده است.
عقدایی با اشاره به توانمند سازی اداره و هنر مدیریت منابع افزود: در بخش کشاورزی ما به کنترل های موثر و کارآمد زیادی نیاز داریم که غیر از ایثار و فداکاری و داشتن روحیه جهاد رسیدن به برخی نیاز ها امکان ندارد.

عقدایی با اشاره به اینکه به دلیل سودجویی افراد متخلف در خرید اراضی کشاورزی و ساخت‌ و سازهای غیرمجاز تغییرکاربری‌ها آفت اصلی این زمین ها است افزود: صدور هرگونه مجوز یا پروانه ساخت و تأمین و واگذاری خدمات و تأسیسات زیربنایی مانند آب و برق و گاز و تلفن از سوی دستگاه های ذیربط به اراضی زراعی و باغ ها که به صورت غیر مجاز تغییر کاربری داده شده اند ممنوع است.
وی با اشاره به اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی سالیانه بخش عمده ای از اراضی را از چرخه تولید خارج می نماید.
اضافه کرد: از آنجا که کشاورزی در ایران به عنوان محور استقلال تلقی می شود لذا توجه به تغییرات کاربری اراضی کشاورزی و سیاستگذاری مناسب در راستای ممانعت از تخریب این اراضی امری ضروری است وهرگونه تغییر کاربری و بهره‌برداری اراضی کشاورزی بدون کسب مجوز از اداره کشاورزی ممنوع است.
فرماندار شهرضا تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی رایکی ازمشکلات فراروی بخش کشاورزی دانست وگفت: باید با جدیت از هر گونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی جلوگیری شود.
عقدایی استفاده بهینه از منابع به ویژه آب را امری ضروری دانست و افزود: آماده کردن طرح‌های اجرای روش‌های نوین آبیاری، نظارت بر توزیع نهاده‌ها و تسهیلات دریافتی از جمله روش هایی است که در استفاده بهینه از آب کمک بسیاری می کند.
وی از کسب عناوین برتر جهاد کشاورزی شهرستان و برنامه‌های افتتاحی و طرح‌های این مجموعه در شهرستان و در سطح سازمان استان ابراز خرسندی کرد و افزود: فرمانداری شهرضا آمادگی هرگونه کمک و پیگیری برای تخصیص اعتبارات و اجرای پروژه‌ها در شهر و روستاها را دارد.

عبدالرضا تاکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در ادامه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه هفته جهاد کشاورزی خدمت حضار گزارشی از اقدامات ستاد برگزاری هفته جهاد کشاورزی و دستاوردهای جدید این مجموعه و نقش جهادگران در خدمت به مردم ارائه نمود و اظهار کرد: ضرورت دارد مسئولان از مردم بلاخص روستائیان و عشایر و بهره برداران بخش کشاورزی و دامپروری حمایت کنند و مساعدت با آنها برای گرفتن تسهیلات و خدمات و برنامه ریزی برای تسهل در خدمات توسط سایر دستگاه ها ضروری است.

جهاد-کشاورزی-شهرضا جهاد-کشاورزی-شهرضا-1 جهاد-کشاورزی-شهرضا-2 جهاد-کشاورزی-شهرضا-3 جهاد-کشاورزی-شهرضا-4 جهاد-کشاورزی-شهرضا-5 جهاد-کشاورزی-شهرضا-6

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.