سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۲۶ - یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

عضو شورای اسلامی شهرضا:

کرسی‌های آزاد اندیشی با محوریت حوزه‌های علمیه در موضوع عفاف و حجاب برگزار شود

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت:کرسی‌های آزاداندیشی با محوریت حوزه‌های علمیه در موضوع عفاف و حجاب برگزار شود.

به گزارش شهرضانیوز، منصوره السادات صفوی در کمیته عفاف و حجاب شهرستان شهرضا اظهار کرد: باید برای عفاف و حجاب به صورت ریشه‌ای وارد شویم و در این زمینه ایجاد نمایشگاه عفاف و حجاب و مد اسلامی، ایرانی ضرورت دارد.
وی افزود: بهتر است در کنار جشنواره ستاره‌های آسمان حیا در هفته عفاف و حجاب نمایشگاهی برگزار شود و در این نمایشگاه مد اسلامی ایرانی را برای جوانان نمایش دهیم.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: در این نمایشگاه لوازم التحریر و اسباب بازی اسلامی و لباس‌های مجلسی ایرانی اسلامی با رنگ‌های روشن را به نمایش بگذاریم.
وی با اهمیت عفاف و حجاب در بین نسل جوان، تصریح کرد: برای تبیین عفاف و حجاب خوب است مناظره و بحث‌های آزاداندیشی با موضوع عفاف و حجاب در مساجد برپا کنیم تا جوانان به مطالعه روی آورند.
صفوی افزود: اگر بخواهیم بر روی عفاف و حجاب سرمایه گذاری کنیم باید روی جوانان و کودکان‌‌مان سرمایه‌گذاری کنیم چرا که کودکان در مهدهای کودک از مربی خود الگوپذیری دارند.
وی گفت: دانش آموزان و کودکان از معلم خود تأثیرپذیری بسیاری دارند بنابراین بهتر استدر مهدکودک‌ها برای مربیان آنها کلاس‌های مشاوره بگذاریم.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا تصریح کرد: می‌توان برای بچه‌های با موضوع تولید عروسک‌های ایرانی اسلامی مسابقه برگزار کنیم و از جوانان و دانش‌آموزان ایده بخواهیم.
وی با اشاره به اینکه باید پایگاه‌های مساجد را در راستای عفاف و حجاب فعال کنیم، خاطرنشان کرد: باید برای خانم‌ها در مساجد سالن مطالعه بگذاریم تا مسجد تأثیر فرهنگی خود را بر روی جوانان و بانوان بگذارد.
صفوی با اشاره به اینکه کانون دختران باید در شهر شکل بگیرد، افزود: امروز برای جوانان ‌مان تربیت غیرمستقیم جواب می‌دهد بنابراین باید در قالب اردوها، مهارت‌های زندگی تدریس شود.
وی بیان کرد: تشکیل کانون مادران برای زنان شاغل، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و تشکیل کانون مشاوران جوانان در مساجد نقش مهمی در اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب دارد.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا تصریح کرد: پیشنهاد می‌کینم کرسی‌های آزاداندیشی با محوریت حوزه‌های علمیه در موضوع عفاف و حجاب برگزار شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.