سرویس: غیرتولیدی » تنظیمی ۱۸:۳۹ - جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

انگیزه قاتل برای کشتن مجری زن سیما /معمای قتل زن جوان در خانه متروکه

کارآگاهان پلیس بعد از بررسی این حادثه پی بردند حریق عمدی است زیرا درهای ویلا از بیرون قفل شده بود و شواهد نشان می‌داد فردی بعد از ورود به ویلا مقدار زیادی بنزین را در آنجا پاشیده و کبریت کشیده است. ۱۰نفر شامل اعضای دو خانواده که برای تعطیلات نوروزی از تهران به نوشهر سفر کرده بودند هنگام وقوع حادثه در این ویلا حضور داشتند.

به گزارش شرق، کارآگاهان به بازجویی از بازماندگان این حادثه پرداختند و یکی از آنها که زنی جوان است گفت به شوهر سابقش ظنین است و احتمال می‌دهد این جنایت توسط وی انجام شده باشد. این زن توضیح داد مدتی با شوهرش اختلاف داشت و بعد از جدایی از وی این ویلا را به‌عنوان مهریه از همسر سابق خود گرفت.

کارآگاهان بعد از به‌دست‌آوردن این سرنخ به تحقیقات خود ادامه دادند و فهمیدند همسر سابق این زن در روز وقوع جنایت در استان مازندران حضور داشت. همچنین مشخص شد افرادی، مردی را در نزدیکی ویلا سوار بر خودرو ال۹۰ سفیدرنگ مشاهده کرده‌اند.

شخص مظنون نیز همین خودرو را داشت به همین سبب سوء‌ظن نسبت به وی تقویت شد و کارآگاهان وقتی فهمیدند مظنون به تهران بازگشته است با اخذ نیابت قضایی راهی پایتخت شدند و توانستند این فرد را بازداشت کنند.

متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی استان مازندران به ارتکاب قتل اقرار کرد و گفت: «من و همسرم به‌دلیل اختلافات خانوادگی از هم جدا شدیم. همسرم ویلای مرا به‌عنوان مهریه گرفت، چندبار به او گفتم وسایلم را که داخل ویلاست پس بده اما توجهی نکرد تا اینکه روز حادثه فهمیدم زن سابقم همراه دو خانواده از تهران به نوشهر رفته است. به قصد ترساندن او به ویلا رفتم و آتش به پا کردم اما فکر نمی‌کردم این کارم باعث مرگ کسی شود و فقط می‌خواستم همسر سابقم را بترسانم.»

در همین حال یکی از بازماندگان آتش‌سوزی ویلای نوشهر در این‌باره گفت: مظنون این جنایت، عضو گروه عرفان‌های کاذب و شیطانی بود و به‌دلیل انحرافات فکری و عقیدتی دست به چنین جنایتی زد.

وی گفت: اختلاف اعتقادی منجر به جدایی مظنون این حادثه از همسرش در یک‌سال‌ونیم پیش شد اما اختلاف خانوادگی صرف، دلیل قانع‌کننده‌ای برای انجام این جنایت نیست چون مظنون طی این مدت می‌توانست اقدامات دیگری انجام بدهد ضمن اینکه سه نفر از قربانیان حادثه هیچ ارتباطی با اختلاف خانوادگی نداشتند.

این بازمانده حادثه اظهار داشت: مظنون اصلی به‌دلیل انحرافات عقیدتی و فکری، از یک‌سال‌ونیم پیش به گروه عرفان انحرافی و شیطانی پیوسته و به‌همین دلیل طرد شده بود. وی پس از جدایی، از تمکن مالی خوبی برخوردار اما به‌شدت در گرداب عرفان انحرافی و کاذب و شیطانی غوطه‌ور شده بود.

این بازمانده حادثه با شرح اصل ماجرای این جنایت هولناک افزود: خانواده‌های قربانی ساعت چهار و ۳۰ دقیقه صبح حادثه در حالی که در خواب به سر می‌بردند متوجه آتش‌سوزی در بیرون منزل شدند و وقتی خواستند از منزل خارج شوند با دری که از بیرون توسط متهم زنجیر شده بود، روبه‌رو شدند.

وی ادامه داد: فرد مظنون با علم به حضور خانواده‌های مذکور در منزل از جمله دو کودک خردسال، ضمن زنجیرکردن در نرده‌ای منزل و انباشتن مواد اشتعالزا پشت در، اقدام به آتش زدن ویلا کرد. حجم و شدت آتش‌سوزی به‌قدری بود که در کمتر از پنج دقیقه کل ساختمان طعمه حریق شد. به‌گفته وی یکی از کشته‌شدگان به‌نام محمدرضا داداش در حالی که امکان خروج از منزل را داشت تا آخرین لحظه اقدام به نجات بقیه ساکنان کرد اما خودش بر اثر شدت آتش‌سوزی جان باخت.

لازم به توضیح است دکتر افخم‌السادات حسینی، کارشناس و مجری برنامه‌های مذهبی و خانوادگی صدا و سیما یکی از قربانیان حادثه مرکبار آتش‌سوزی در نوشهر بود.

معمای قتل زن جوان در خانه متروکه

به گزارش خبرگزاری مهر ، راز این جنایت ۲۸ شهریور سال ۹۰ همزمان با کشف جسد زن جوانی در یک خانه متروکه فاش شد.

ماموران پس از حضور در محل جنایت دریافتند زن جوان بر اثر خفگی جان باخته و چند روزی از مرگ او می گذرد. در ادامه جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و کاراگاهان به تحقیق از مرد صاحبخانه پرداختند.

او در بازجویی ها گفت: قصد بازسازی خانه را داشتم به همین خاطر یک کارگر افغانی به نام «گل آقا» را استخدام کرده و او در خانه مشغول کار بود. امروز همسایه ها با من تماس گرفته و مدعی شدند از داخل خانه بوی تعفن به مشام می رسد و من هم برای بررسی موضوع به اینجا آمده و با جسد این زن روبرو شدم اما هیچ اثری از گل آقا نبود.

کارگران که احتمال می دادند «گل آقا» با این جنایت مرتبط باشد دستگیری او را در دستور کار قرار دارد و بعد از تجسس های گسترده موفق به دستگیری کارگر افغان شدند.

مرد جوان در بازجویی ها با انکار قتل گفت: شب حادثه مقتول به همراه یکی از دوستانم به نام «جاوید» به خانه متروکه آمد. صبح که از خواب بیدار شدیم متوجه مرگ زن ناشناس شده و از ترس از محل گریختیم.

با کشف این سرنخ ماموران، «جاوید» را دستگیر کرده که او در بازجویی ها گفت: من در خیابان با مقتول آشنا شدم و شب حادثه او را به خانه گل آقا آوردم اما نمی دانم چرا صبح وقتی از خواب بلند شدیم او مرده بود.

به دلیل اینکه پزشکی قانونی علت مرگ را فشار بر عناصر حیاتی بدن و خفگی اعلام کرده بود، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی عبداللهی برگزار شد نماینده دادستان با تشریح کیفر خواست گفت: با توجه به اینکه اولیای دم مقتول شناسایی نشده اند دادستان به نمایندگی از آنها برای متهم تقاضای قصاص دارد.

«جاوید» نیز پس از قرار گرفتن در جایگاه با رد اتهام قتل گفت: من زن جوان را نکشتم و فقط او را به خانه گل آقا بردم.

پس از آخرین دفاعیات متهم قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و جاوید را به قصاص محکوم کردند.

با اعتراض متهم به حکم مجازاتش پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی حکم قصاص را نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره به شعبه هم عرض فرستادند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.