سرویس: سیاسی ۱۵:۲۶ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

برنده جایزه نوبل عاجز از درک بدیهیات حقوقی !

اینکه ادعا شده در قانون انتخابات کلمه فتنه نیامده امری بدیهی است ولیکن در قانون اساسی و انتخابات احراز شرایط کاندیدا ( ایرانی الاصل،تابع ایران،مدیر و مدبر و … ) مهم محسوب می شود که می تواند هریک از اینها مرتبط با حوادث سیاسی سال ۸۸ باشد یا نباشد. به گزارش بولتن نیوز به نقل […]

اینکه ادعا شده در قانون انتخابات کلمه فتنه نیامده امری بدیهی است ولیکن در قانون اساسی و انتخابات احراز شرایط کاندیدا ( ایرانی الاصل،تابع ایران،مدیر و مدبر و … ) مهم محسوب می شود که می تواند هریک از اینها مرتبط با حوادث سیاسی سال ۸۸ باشد یا نباشد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از موسسه راهبردی دیده بان، شیرین عبادی در اقدامی غیرحقوقی و ناشیانه نامه ۷۴۵۶ حقوقدانان به شورای نگهبان درخصوص رد صلاحیت فتنه گران و جریان های انحرافی را عملی غیر علمی دانسته و چنین می نویسد:

نویسندگان این نامه که به برخی از اصول قانونی استناد کرده‌اند، باید به این سئوال پاسخ دهند که اساسا در کجای قانون انتخابات، کلمه‌ی “فتنه” وجود دارد که از شورای نگهبان خواسته‌اند با استناد به آن، اقدام به ردصلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری کند؟ نه تنها در قانون انتخابات، که در قانون مجازات اسلامی هم اساسا جرمی با عنوان “فتنه” تعریف نشده است که بتوان براساس آن، فرد یا گروهی را مجرم قلمداد و آن‌ها را بدان بهانه محکوم کرد.
این عبارات از فردی که ادعای روشنفکرترین زن مسلمان!‌ و برنده جایزه نوبل را یدک می کشد دلیل نمی‌تواند داشته باشد جز کهولت سن و فراموش کردن مباحث حقوقی :

درباره این مقاله عبادی باید گقت اولا عدم احراز صلاحیت یک جرم نیست که فردی که صلاحیت او احراز نشده است محکوم ! یا مجرم! محسوب شود. بلکه احراز صلاحیت یعنی اینکه کاندیدای ریاست جمهوری واجد شرایطی باشد که بتواند طبق نظام هنجاری و ارزشی هر حکومتی ان را اداره نماید.
همین موضوع درمورد کلمه فتنه نیز تکرار شده .اینکه ادعا شده در قانون انتخابات کلمه فتنه نیامده امری بدیهی است ولیکن در قانون اساسی و انتخابات احراز شرایط کاندیدا ( ایرانی الاصل،تابع ایران،مدیر و مدبر و … ) مهم محسوب می شود که می تواند هریک از اینها مرتبط با حوادث سیاسی سال ۸۸ باشد یا نباشد. مثلا ممکن است که از عملکرد کاندیداها در خلال فتنه ۸۸ ، عدم اعتقاد به مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران(مانند اصل ولایت فقیه) احراز شود. البته در شرایط عادی و برای افراد عاادی عدم اعتقاد به مبانی جرم محسوب نمی شود بلکه افرادی که قصد ارتقا و فعالیت در نظام سیاسی هرکشوری را دارند باید معتقد به مبانی آن نیز باشند که این امر بدیهی است و در هرنظامی برای فعالیت سیاسی در آن، پایبندی به اصول آن نظام ضروری است .
مطلب آخر اینکه عبادی ادعا کرده حصر سران فتنه اقدامی غیرقانونی است. این اقدام نظام ناشی از مماشات و رافت اسلامی نسبت به سران فتنه است و اینکه به جای محاکمه آنها به محدود کردن رفت و آمد سران فتنه بسنده شده است، قطعا  باید مقطعی باشد و نمی‌توان از محاکمه و مجازات سران فتنه چشم پوشی کرد و عمل به این مهم بعد از واقع شدن شرایط مناسب ضروری خواهد بود.

alahvazi-jeneve

دیدار عبادی با تروریست های الاحوازی در ژنو

لازم به ذکر است عبادی کسی است که در اظهارات خود بارها ایران را به خاطر دارا بودن انرژی خورشیدی بی‌نیاز از فعالیت‌های هسته‌آی دانسته !! و همچنین تعطیل شدن شاخه برون مرزی رسانه‌ ایران را به خاظر رعایت نکردن حقوق بهائیان و صهیونیست‌ها امری قابل دفاع و حقوقی دانسته است.!

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.