سرویس: جامع ۱۲:۱۵ - جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

پایان اردوی ملی پوشان فوتبال ایران در آفریقای جنوبی و اما فاش شدن هزینه میلیونی این اردو!

اردوی آماده سازی ۱۷ روزه تیم ملی فوتبال ایران در آفریقای جنوبی با انجام چهار بازی تدارکاتی با تیم های باشگاهی این کشور به اتمام رسید.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از ژوهانسبورگ، بازیکنان حاضر در اردوی آفریقای جنوبی در دو گروه پرواز ، ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی ژوهانسبورگ را به مقصد تهران ترک می کنند.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به آغاز اردوی ملی پوشان فوتبال در تهران اواخر هفته آینده گفت: در اردوی اتریش نقاط ضعف برطرف و شکل تمرینات و اردو اروپا هم متفاوت تر از آفریقای جنوبی می شود.
کارلوس کی روش از هفته گذشته ۲۳ ملی پوش دعوت شده به تیم ملی فوتبال کشورمان را در اردوی آفریقای جنوبی در اختیار داشت و بازی های تدارکاتی تیم ملی را نیز وی در آفریقای جنوبی هماهنگ کرد.
سه ملی پوش باشگاه سپاهان به همراه ۴ ملی پوش استقلال به همراه مجید صالح کمک مربی کارلوس کی روش، از طریق خط هوایی ترکیه، عازم استانبول و ظهر شنبه به تهران می رسند.
بقیه ملی پوشان فوتبال کشورمان نیز به همراه کادر فنی و نمایندگان فدراسیون فوتبال ، ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی با خطوط هوایی امارات، از ژهانسبورگ پرواز و ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران وارد فرودگاه امام خمینی می شوند.
کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز در ژهانسبورگ ماند تا پس از تعطیلات این کشور ، هفته آینده به تهران بازگردد.

هزینه اردوی آفریقای تیم ملی فاش شد

سرانجام پس از حرف و حدیث‌های فراوان اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی به پایان رسید تا مهمترین بخش از دوران آماده‌سازی تیم ملی در راه حضور در جام جهانی با تمرکز بر روی کارهای بدنسازی به انجام برسد اما برخی حواشی و خبرسازی‌ها، حاشیه‌هایی را اطراف تیم ملی به وجود آورد.

در حالی که برخی مدعی شده‌اند حضور در اردوی آفریقای جنوبی یک میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه روی دست فدراسیون فوتبال گذاشته اما ایسنا به مدارکی دسترسی پیدا کرده که نشان می‌دهد به غیر از هزینه بلیت رفت و برگشت هواپیما، تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی تنها مبلغ ۱۰۸ هزار و ۱۷۸ دلار خرج کرده که این مبلغ شامل تمام هزینه‌های انجام گرفته از جمله اقامت، تغذیه، حمل و نقل درون شهری، امکانات تمرینی، سالن بدنسازی، خشکشویی لباس‌ها و از همه مهمتر چهار بازی دوستانه و اجاره ورزشگاه محل بازی‌ها است.

از آنجایی که هزینه‌های اردویی تیم‌های ملی با ارز دولتی پرداخت می‌شود اگر این مبلغ را به دلار دولتی ضرب کنیم رقمی چیزی معادل۲۷۵ میلیون تومان به دست می‌آید و اگر مبلغ پرداخت شده را ضرب در ارز بازار کنیم به رقمی معادل ۳۴۸ میلیون تومان می‌رسیم که این نشان می‌دهد رقم هزینه شده تا رقم اعلام شده از سوی برخی تفاوت عمده دارد.

همچنین بازخوانی مصاحبه بازیکنان تیم ملی نشان می‌دهد که این اردو از لحاظ امکانات یکی از بهترین اردوهای تیم ملی در چند سال اخیر بوده، این در حالی است که برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که اردوی تیم ملی در اطراف کارخانه‌های صنعتی آلوده برپا شده بود و بازیکنان شرایط مناسبی نداشته‌اند. حتی رجوع به عکس‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های مختلف نیز پاکی آسمان محل اقامت تیم ملی را به خوبی به تصویر کشیده است.

به هر حال با پایان یافتن اردوی تیم ملی باید منتظر ثمرات آن در جام جهانی باشیم؛ جایی که بازیکنان تیم ملی با بدن‌های آماده‌تری می‌توانند بدن به بدن بهترین بازیکنان دنیا رقابت کنند. هر چند که اگر کادر فنی تیم ملی از ابتدا همه بازیکنان را در اختیار داشت، شرایط بهتری هم رقم می‌خورد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.