سرویس: اخبار شهرضا ۰۰:۱۵ - دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲

مرکز دیالیز شهرضا تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

حجت الله تنهایی  ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این مرکز که از مراکز نمونه در سطح استان اصفهان است توسط یکی از خیرین شهرضایی مقیم خارج از کشور و با سرمایه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث شده است. وی در ادامه افزود: بر اساس آخرین غربالگری صورت گرفته در شهرستان شهرضا حدود […]

حجت الله تنهایی  ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این مرکز که از مراکز نمونه در سطح استان اصفهان است توسط یکی از خیرین شهرضایی مقیم خارج از کشور و با سرمایه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث شده است.
وی در ادامه افزود: بر اساس آخرین غربالگری صورت گرفته در شهرستان شهرضا حدود ۲۳۱ نفر بیمار مبتلا به نارسایی کلیه وجود دارد که از این تعداد ۷۰ نفر نیازمند دیالیز هستند.
رییس شبکه بهداشت شهرضا بیان داشت: شهرضا به عنوان شهرستان معین شهرستان‌های دهاقان و سمیرم در بحث دیالیز مطرح است و بیماران مجبورند از این شهرستان‌ها نیز برای انجام دیالیز به شهرضا مراجعه کنند که در این مرکز مکان‌هایی برای ارائه سرویس به همراهان بیماران نیز پیش‌بینی شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در شهرستان شهرضا بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به دیابت شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند که ۲۰ درصد این افراد مبتلا به بیماری نارسایی مزمن کلیه هستند.
تنهایی افزود: در زمینه بیماری‌های کلیوی همیشه پیشگیری مقدم بر درمان است و مردم می توانند با به کار گیری شیوه های زندگی سالم و تغذیه مناسب از ابتلا به این بیماری جلو گیری کنند.

منبع:ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.