سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۳۸ - دوشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

فرماندار شهرضا:

موفقیت شورا بستگی به همدلی و هماهنگی آنها دارد

فرماندار شهرضا گفت: هماهنگی شورا و شهردار از مسائلی است که برای ادامه کار و رفع مشکلات مردم بسیار مهم است.

به گزارش شهرضانیوز، سید رضا عقدایی در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا اظهار کرد: با تشکیل شورای های اسلامی در شهر و روستا، امور مردم به خودشان واگذار و مشارکت های سیاسی و اجتماعی افراد جامعه تعمیق شد.
وی افزود: یکی از حلقه‌های مفقوده بین نظام و مردم وجود شوراها بود و در دولت اصلاحات شورا به منصه ظهور رسید و تشکیل شد.
فرماندار شهرضا، به نقش مهم اعضای شوراهای اسلامی در رفع مشکلات مردم و توسعه وآبادانی شهرها و روستاهای اشاره و با قدردانی از زحمات آنان اظهار کرد: برای تحقق بیشتر این هدف مهم نیازمند تقویت بیش از پیش ساختار شوراها و همکاری مسئولان هستیم.
وی افزود: از برکات شورا هماهنگی و ارتباط بین مردم و مسئولان نظام است که خیلی کارگشا بوده است.
عقدایی تصریح کرد: شورا باید در همه زمینه‌ها همکار شهردار باشد چون هماهنگی شورا و شهردار از مسائلی است که برای ادامه کار و رفع مشکلات مردم بسیار مهم است.
وی بیان کرد: اولین رمز موفقیت شورا ها، همدلی و اتحادی است که باید بین شهرداری و شورا وجود داشته باشد.
فرماندار شهرضا گفت: نقش شوراهای اسلامی در اداره جامعه بر شهروندان پوشیده نیست و ورود اهل فضل و دانش و متخصص و کارآمد در شوراهای اسلامی شهرو روستا برای خدمت به مردم اهمیت فراوان دارد.
وی با تبریک روز کارگر، خاطرنشان کرد: حق و حقوق کارگر این است که امنیت شغلی داشته باشد، بنابراین باید ترتیبی اتخاذ شود تا در درجه اول امنیت شغلی کارگران حاصل شود.
عقدایی افزود: قشر زحمت‌کش کارگر بیشترین زحمت را در حمل و نقل، صنعت و تجارت تقبل می‌کنند.
وی با گرامی‌داشت شهادت استاد مطهری و روز معلم گفت: در هفته معلم، رؤسای ادارات با حضور در مدارس شهرستان با شاخه گل و شیرینی روز معلم را گرامی دارند.

افزایش سوخت، شاه بیت مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها بود
فرماندار با اشاره به فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح کرد: دولت تدابیر ویژه ای برای کنترل بازار کالاهای اساسی پیش بینی کرده است و در این بین افزایش عرضه و کنترل و نظارت بر قیمت‌ها اولویت نخست کاری دولت در این زمینه است .
وی خاطرنشان کرد: شاه بیت اصلی در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، افزایش سوخت و حامل های انرژی بود که اجرا شد.
عقدایی گفت: در ابتدای مرحله دوم اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، باید جلوی شوک های قیمتی را بگیریم و این طرح با حداقل مشکل و کنترل شوک پشت سرگذاشته شود.
وی افزود: باید کنترل لازم در زمینه افزایش قیمت کلیه کالاها و خدمات به ویژه کالاهای اولویت اول، حمل و نقل شهری و اولویت دوم اعمال شود.
فرماندار شهرضا خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی باید نظارت لازم را در این زمینه انجام دهند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.