سرویس: بین الملل ۲۳:۲۴ - یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲

واکنش دمشق به اقدام قاهره در قطع روابط با سوریه

دمشق: اهمیتی برای سخنان مرسی قائل نیستیم/ به روابط عمیق سوریه و ملت مصر ایمان داریم

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه تأکید کرد که  دمشق اهمیتی برای سخنان «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر قائل نیست و می‌تواند میان نقش مصر در جهان عرب و تصمیمات مرسی تفاوت قائل شود. وی افزود: برای دمشق مهم نیست که سفارتش در مصر تعطیل […]

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه تأکید کرد که  دمشق اهمیتی برای سخنان «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر قائل نیست و می‌تواند میان نقش مصر در جهان عرب و تصمیمات مرسی تفاوت قائل شود.

وی افزود: برای دمشق مهم نیست که سفارتش در مصر تعطیل شود زیرا عملا به دلیل موضع قاهره از بحران سوریه این سفارت غیر فعال است.

الزعبی به ایمان کشورش به روابط با ملت مصر تأکید کرد و افزود: با وجود اینکه خیلی از این اقدام مرسی تعجب نکرده‌ایم اما امیدوار بودیم مصر سفارت اسرائیل را تعطیل کند.

پیشتر «محمد مرسی» طی سخنانی در کنفرانس موسوم به «یاری سوریه» در قاهره، قطع کامل روابط دیپلماتیک با سوریه را اعلام کرد.

مرسی گفت: مصر از امروز تصمیم گرفت که تمامی روابط خود با نظام کنونی سوریه را قطع و سفارت سوریه در قاهره را تعطیل و کاردار مصر در دمشق را احضار نماید.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که مرسی طرح تشکیل کمیته چهارجانبه متشکل از ایران، عربستان، ترکیه و مصر برای حل سیاسی بحران سوریه را ارائه کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.