سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۰ - یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس شورای شهر شهرضا خبر داد

تشریح عملکرد شورای شهر شهرضا در ۷ ماه گذشته/مدیریت جهادی سرلوحه کار شورای اسلامی شهر

رئیس شورای شهر شهرضا گفت: در سالی که به تدبیر هوشیارانه مقام معظم رهبری سال « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده، شورای اسلامی شهر شهرضا مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

فضل الله علی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با گرامی‌داشت ۹ اردیبهشت روز شوراها اظهار کرد: امیدواریم در سالی که به تدبیر هوشیارانه مقام معظم رهبری سال « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده است بتوانیم در جهت پیشبرد برنامه های شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری با دیدگاهی برنامه محور و توسعه محور همراه با عدالت محوری و تخصص گرایی، خدمتی در شأن مردم شریف شهرضا و در راستای پیشبرد برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق مشارکت مردمی، انجام داده و مدیریت جهادی را سرلوحه کار قرار دهیم.
وی افزود: شوراها بر اساس آموزه های دینی و آیات قرآنی از جمله ” وامرهم شورا بینهم” و ” وشاورهم فی الامر” و در جهت تحقق حضور و مشارکت مردمی در امور مدیریتی به عنوان یکی از ارکان تصمیم گیری در مدیریت شهری و روستائی و در سطح کلان در مدیریت کشور به منصه ظهور رسیده و با درایت معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)در نهم اردیبشهت سال ۱۳۵۸ طی فرمانی به شورای انقلاب، تدوین آئین نامه شوراها را توصیه نموده تا اصل حضور و مشارکت مردم محقق شود.
رئیس شورای شهر شهرضا گفت: پس از جنگ تحمیلی و بعد از ایجاد ثبات و آرامش در کشور جهت تحقق آرمان های والای حضرت امام و پیاده شدن اصل هفتم قانون اساسی و مشارکت مردم در سرنوشت خود انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تمام نقاط کشور با حضور گسترده مردم در هفتم اسفند ماه سال ۱۳۷۷ برگزار شد و بعد از آن تاریخ، هر ساله نهم اردیبهشت به نام روز شوراها خوانده می شود.
وی خاطرنشان کرد: بی تردید نهم اردیبهشت روز تاسیس شوراهای اسلامی که زمینه ساز تاثیرگذاری عینی تر و افزون تر مردم در تعیین سرنوشت جامعه شده ، یادآور حضور جدی تر آنان در اداره امور است و کمترین نقش این روز، عطف توجه جامعه به عملکرد نهادی می باشد.
علی نژاد افزود: هرگونه کار و فعالیت اجتماعی برای آن که قرین به موفقیت باشد به سه فاکتور اساسی نیاز دارد که عبارت است از برنامه ریزی ،فونداسیون و پایه گذاری و هدفمندی، یعنی اگر در برنامه ها و فعالیت ها ،اساس کار محکم گذاشته شده ،مراحل طرح مشخص باشد و هدف روشنی هم داشته باشد نباید در موفقیت آن تردید کرد.
رئیس شورای شهر شهرضا با بیان اینکه شورای چهارم و شهرداری از ابتدا پایه و اساس کار را بر تلاش بیشتر و توجه به نیاز های حقیقی شهر توام با تدارک امکانات و اعتبارات و نیروهای متخصص گذاشتند، خاطرنشان کرد: در بحث هدفگذاری ، باید گفت که سیاست های کلان نظام بویژه توصیه ها و رهنمود های مقام معظم رهبری از جمله در نامگذاری سال ها به عنوان ترسیم نقشه راه ،تمامی دستگاه ها و سازمان ها و بخش ها از جمله مدیریت شهری شهرضا را در تعیین اهداف و افق ها کمک کرده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های ما در شورای چهارم ، ارتقای جایگاه این نهاد در جامعه و در بین دستگاه های اجرایی شهرستان و استان و تغییر نگاه مسئولان نسبت به این نهاد است.
علی نژاد با اشاره به شروع به کار شورای اسلامی شهر شهرضا در تاریخ ۱۲ شهریورماه سال ۹۲، خاطرنشان کرد: شورای شهر شهرضا دارای چهار کمیسیون اصلی به شرح زیر است:
کمیسیون عمران : متشکل ازآقایان مهندس ید اله طاهر (رئیس)، شاکرم فرهمندیان (نائب رییس )، مهدی صالحپور (منشی)، عبداله سهرابی و علی احمدی(عضو).
کمیسیون فرهنگی و اجتماعی : متشکل از خانم منصوره السادات صفوی (رئیس)، آقای حجت الاسلام فرزانه (نائب رئیس)، خانم زهرا قرقانی (منشی)، و آقایان عبداله سهرابی و علی احمدی (عضو)
کمیسیون برنامه و بودجه : متشکل از آقایان علی احمدی (رئیس)، حجت الاسلام مصطفی فرزانه(نائب رئیس)، خانم زهرا قرقانی (منشی)، آقای شاکرم فرهمندیان و خانم منصوره السادات صفوی (عضو)
کمیسیون نظارت و حقوقی : متشکل از آقایان علی احمدی (رئیس)، مرتضی آقاخانی (نائب رئیس) خانم زهرا قرقانی (منشی) و آقایان عبداله سهرابی و حجت الاسلام فرزانه (عضو)
وی با اشاره به تعداد جلسات رسمی شورای شهر افزود: دو نوبت در هفته، روزهای چهارشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر با حضور شهردار و همچنین با حضور مدعوین از جمله ریاست ادارات و افراد صاحب نظر و نمایندگان محلی مردم از محلات مختلف به منظور بررسی مشکلات شهروندان و روزهای دوشنبه از ساعت ۲۱ الی ۲۴ با موضوع بررسی مصوبات شورای اسلامی شهر و بررسی نامه های مردمی و شهرداری شهرضا برگزار می‌شود.
رئیس شورای شهر به تعدادی از مصوبات شورای اسلامی شهر شهرضا دوره چهارم به شرح زیر اشاره کرد:
* انتخاب آقای علی نژاد به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا در دوره چهارم(جلسه شماره ۱ مورخ ۱۲/۶/۹۲)
* انتخاب آقای غلامحسین رضایی به عنوان سرپرست شهرداری شهرضا (بند دوم جلسه شماره ۱ مورخ ۱۲/۶/۹۲)
* انتخاب آقای محمد هویدا به عنوان شهردار شهرضا (بند یک جلسه شماره ۴ مورخ ۱۷/۶/۹۲)
* تصویب برگزاری مناقصه محدود جهت اجرای کدپستی به عنوان یک ضرورت مهم در تسهیل آدرس دهی شهروندان ، خصوصا در نقاط حاشیه ای و تازه احداث شهری از جمله سروستان.(بند یک جلسه شماره ۲۴ مورخ ۲۹/۸/۹۲)
* تصویب کاهش سهم خودیاری هزینه آسفالت شهروندان از ۵۰% به ۳۰% با توجه به هزینه های بالای انجام آسفالت، به منظور ایجاد بستری مناسب برای مشارکت شهروندان در آسفالت معابر و ایجاد رفاه بیشتر (بند اول جلسه شماره ۲۷ مورخ ۱۳/۹/۹۲ )
* تصویب همکاری جهت تشکیل کارگروه تخصصی بانوان جهت بزرگداشت اولین پیوند آسمانی جهان اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه (بند سوم جلسه شماره ۳۰ مورخ ۲۷/۹/۹۲ )
* اصلاح ستون نهم ماده دو قرارداد فیمابین وکیل سرمایه گذاران پروژه باغملی و شهردار محترم شهرضا به صورت کاهش سهم سرمایه گذار و افزایش سهم شهرداری (بند اول جلسه شماره ۳۱ مورخ ۴/۱۰/۹۲)
* تصویب دفترچه عوارض محلی سال ۱۳۹۳ (بند اول جلسه شماره ۳۷ مورخ ۲/۱۱/۹۲)
* تصویب طرح تکمیل مجموعه تفریحی، فرهنگی متنوع، مناسب، استاندارد در پارک ملت (بند سوم جلسه شماره ۳۹ مورخ ۱۶/۱۱/۹۲)
* تصویب پیشنهاد تخفیف عوارض شهرداری (بند اول جلسه شماره ۴۰ مورخ ۲۱/۱۱/۹۲)
* اصلاح بودجه سال۱۳۹۲ (بند سه جلسه شماره ۴۰ مورخ ۲۱/۱۱/۹۲)
* تصویب بودجه سال ۱۳۹۳ در سه فصل و با در نظر گرفتن ماده ۲۵ آیین نامه مالی شهرداری ها و با رعایت دستورالعمل تنظیم بودجه سالیانه در اجرای بند ۱۲ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب های شوراهای اسلامی و انتخابات شهرداران مصوب ۱/۳/۱۳۵۷ (بند چهارم جلسه شماره ۴۰ مورخ ۲۱/۱۱/۹۲)
* اجرای بند ۴۰ قانون بودجه کل کشور، جهت اجرای پروژه خیابان برج عسگر با اخذ مجوز وزارت کشور و بانک مرکزی (بند سوم جلسه شماره۴۲ مورخ ۵/۱۲/۹۲).
* تصویب تعرفه هزینه خدمات و صدور پروانه و حق الامتیاز پروانه بهره برداری و نقل و انتقال (تاکسیرانی) برای اشخاص حقوقی و حقیقی، (بند اول جلسه ۴۳ مورخ ۷/۱۲/۹۲ )
*تصویب دفترچه تعرفه بهای خدمات شهرداری شهرضا مربوط به سال ۱۳۹۳ (بند دهم جلسه شماره ۴۶ مورخ ۱۹/۱۲/۹۲)
* سازماندهی وضعیت تولید و پخش آسفالت، تأسیسات، ابنیه و ماشین آلات پخش کارخانه آسفالت ، برابر ارزیابی کارشناسان رسمی دادگستری از ابتدای سال ۱۳۹۳ به سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری شهرضا (بند یازدهم جلسه شماره ۴۶ مورخ ۱۹/۱۲/۹۲ )
*ارسال لایحه تخفیف عوارض و بهای خدمات سال ۱۳۹۳ در اجرای بند ۳۲ آئین نامه مالی شهرداری ها (بند دوازدهم جلسه شماره ۴۶ مورخ ۱۹/۱۲/۹۲ )
*تعیین حسابرسی جهت سال مالی ۱۳۹۲ (بند سیزدهم جلسه شماره ۴۶ مورخ ۱۹/۱۲/۹۲ )
* اصلاح بودجه سال مالی ۱۳۹۲ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا (بند چهاردهم جلسه شماره ۴۶ مورخ ۱۹/۱۲/۹۲ ).
*تصویب جدول آیین نامه ارزش معاملاتی ساختمان ها و اجرای تبصره ۱۱ موضوع ماده صد قانون شهرداری ها (بند دوم جلسه شماره ۴۷ مورخ ۲۵/۱۲/۹۲)
*تصویب بودجه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا برای سال ۱۳۹۳(بند چهارم جلسه شماره ۴۷ مورخ ۲۵/۱۲/۹۲)
*تصویب لیست هفده گانه تعرفه بهای خدمات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا (بند پنجم جلسه شماره ۴۷ مورخ ۲۵/۱۲/۹۲)
*تفکیک اراضی بالای ۵۰۰ متر مربع (موضوع ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها) جهت سال ۱۳۹۳ (بند یک جلسه ۵۰ مورخ ۲۵/۱/۹۳)
*اصلاح بودجه سال ۱۳۹۲ و تصویب بودجه سال ۱۳۹۳ سازمان اتوبوسرانی ( جلسه ۵۲ مورخ ۱/۲/۹۳ )
شهروندان گرامی جهت اطلاع از مصوبات کلی شورای اسلامی شهر می توانند به پایگاه اینترنتی به آدرس: www.shorashahreza.ir مراجعه فرمایند.
وی تصریح کرد: در اینجا بر خود لازم می دانم این روز را به تمامی شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور ایران تبریک گفته و به همگی آنان که در راه اعتلا و آبادانی ایران عزیز تلاش می نمایند خدا قوت و خسته نباشید عرض نمایم.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “تشریح عملکرد شورای شهر شهرضا در ۷ ماه گذشته/مدیریت جهادی سرلوحه کار شورای اسلامی شهر”

  1. علیرضا گفت:

    خب آقای رئیس! حالا این همه شعار دادید بسه. اسم این سالو دیگه همه حفظ شدند! اگه راست می گید یه کاری برا این فرهنگ بیچاره بکنید لطفا!

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.