سرویس: بین الملل ۲۲:۴۷ - یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲

بیریتیش پترولیوم: با وجود تحریم‌های شدید

مصرف انرژی هسته‌ای ایران سال قبل ۱۲.۵برابر شد

بر اساس آمارهای ارائه شده در یکی از گزارش‌های معتبر انرژی جهان با عنوان «مرور آماری انرژی جهان» که توسط شرکت انگلیسی «بریتیش پترولیوم» هر سال منتشر می‌شود، مصرف انرژی هسته‌ای ایران در سال ۲۰۱۲، نخستین سال اجرای تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده غرب علیه ایران نسبت به سال قبل از آن، ۱۲۵۲ درصد افزایش یافته […]

بر اساس آمارهای ارائه شده در یکی از گزارش‌های معتبر انرژی جهان با عنوان «مرور آماری انرژی جهان» که توسط شرکت انگلیسی «بریتیش پترولیوم» هر سال منتشر می‌شود، مصرف انرژی هسته‌ای ایران در سال ۲۰۱۲، نخستین سال اجرای تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده غرب علیه ایران نسبت به سال قبل از آن، ۱۲۵۲ درصد افزایش یافته است.

«بریتیش پترولیوم» در شصت‌ و دومین گزارش سالانه خود آورده است، ایران در سال ۲۰۱۲ معادل ۰٫۳ میلیون تن نفت، انرژی هسته‌ای مورد استفاده قرار داده است که نسبت به سال ۲۰۱۱ افزایش۱۲۵۲ درصدی را نشان می‌دهد.

این درحالی است که آمریکا و کشورهای غربی بارها اذعان کرده‌اند که هدف آنها از اجرای تحریم‌ها علیه ایران، توقف روند برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است.

بر اساس این گزارش، میزان مصرف انرژی هسته‌ای در آمریکا در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال قبل از آن ۲٫۹ درصد کاهش یافته است. میزان مصرف این نوع انرژی در کشورهای فرانسه و آلمان نیز در مدت مشابه به ترتیب ۴ درصد و ۸٫۱ درصد کاهش یافته است.

همچنین، این آمار از کاهش ۸۹ درصدی مصرف انرژی هسته‌ای ژاپن در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال ۲۰۱۱ خبر داد. این کاهش در پی وقوع زمین‌لرزه و سونامی  که منجر به نشست مواد هسته‌ای از نیروگاه اتمی این کشور شد، صورت گرفته است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.