سرویس: بین الملل ۰۹:۱۲ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

فرانسه با حمایت از تروریسم در سوریه به سمت قرون وسطی بازمی‌گردد

وزیر دفاع کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر دفاع فرانسه گفت: این اظهارات نشان داد خوی استعمارگری همچنان در سردمداران فرانسه باقی است. به گزارش نسل بیدار به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات خصمانه وزیر دفاع فرانسه مبنی بر اینکه باید […]

727468_PhotoAوزیر دفاع کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر دفاع فرانسه گفت: این اظهارات نشان داد خوی استعمارگری همچنان در سردمداران فرانسه باقی است.

به گزارش نسل بیدار به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات خصمانه وزیر دفاع فرانسه مبنی بر اینکه باید در ماه‌های آینده با وضع تحریم‌های تأثیرگذار فشار را بر ایران افزایش دهیم گفت: این اظهارات دو موضوع را آشکار کرد اول اینکه نشان داد خوی استعمارگری همچنان در سردمداران فرانسه باقی است و این حقیقتاً جای تأسف دارد که کشوری که وارث انقلاب بزرگی مانند انقلاب فرانسه است، وارثان آن اینچنین از موضع استکباری و استعماری سخن بگویند.

وحیدی ادامه داد: دوم اینکه با این اظهارات اعتراف کردند که تحریم‌ها تاکنون بی‌اثر و خنثی بوده که بدنبال تحریم‌های تأثیرگذار هستند و نشان آشکاری از ناکارآمدی تحریم‌های آمریکا و غرب علیه ایران اسلامی است.

وی با تقبیح سیاستها و اقدامات غلط و وقیحانه فرانسه در حمایت علنی از تروریسم در سوریه، دخالت و جنگ‌افروزی‌های خانمان سوز در آفریقا و خاورمیانه که نشانه بازگشت آنان به اقدامات قرون وسطایی است، گفت: وزیر دفاع فرانسه و سایر سردمداران این کشور بجای اینگونه اظهارات خصمانه و به نوعی ضد بشری بهتر است به دنبال رفع بحران‌ها و مشکلاتی باشند که امروز شهروندان فرانسوی را به شدت آزار می‌دهد.

وزیر دفاع تاکید کرد: شاید اگر تنها گوشه‌ای از تحریم‌های اعمالی علیه ایران، علیه کشور فرانسه اعمال می‌شد مردم آن کشور از خوردن نان، هم محروم می‌شدند، چرا که فرانسه علی‌رغم اینکه با همه دنیا ارتباطات وسیع اقتصادی دارد امروز دچار بحران‌های شدید مالی- اقتصادی است که حاکمیت سردمداران فعلی را نیز به مخاطره انداخته است و البته این نشان دیگری از اقتدار و عظمت ملت بزرگ ایران در مقابله با فشارهای استکبار جهانی است.

وزیر دفاع در پایان اظهار داشت: ملت بزرگ ایران با وجود فشارها و تهدیدات دشمنان از حقوق مسلم خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و به اصول و آرمان‌های خود وفادار و پایبند است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.