سرویس: اقتصادی ۰۹:۰۹ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

دو دلیل کاهش قیمت طلا/ اثرگذاری تحویل سکه‌های پیش‌فروش بر قیمت‌ها

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر بهبود بورس در آمریکا و افزایش ارزش دلار را عامل کاهش قیمت طلا دانست و گفت: ‌در دو روز اخیر سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشته است. محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به روند کاهش قیمت سکه و طلا در […]

13900921140658_PhotoAرئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر بهبود بورس در آمریکا و افزایش ارزش دلار را عامل کاهش قیمت طلا دانست و گفت: ‌در دو روز اخیر سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشته است.

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به روند کاهش قیمت سکه و طلا در بازار اظهار داشت:‌ ظرف یک هفته گذشته نزدیک به ۸۹ دلار قیمت طلا کاهش یافته است و از اول سال میلادی به این طرف نیز نزدیک به ۱۷ درصد در مجموع کاهش نشان می دهد.

وی علت اصلی کاهش عمده قیمت را بهتر شدن اوضاع اقتصادی دنیا دانست و افزود: طبق گزارش‌ها وضعیت اقتصاد آمریکا بهبود یافته و ارزش دلار بالا رفته است که به همین دلیل قیمت طلا کاهش می‌یابد.

 

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه بالا رفتن ارزش سهام، سرمایه گذاری را در بخش طلا کاهش می‌دهد، گفت: این موضوع عاملی برای کاهش قیمت است و سرمایه گذاران به سمت بورس و دیگر بازارها می روند.

 

کشتی آرای در خصوص شرایط داخلی کشور گفت:‌ همزمانی شرایط داخلی کشور با کاهش قیمت رابطه درستی نیست و این موضوع بستگی به بازارهای جهانی دارد.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد روند کاهشی موجود ادامه خواهد داشت و همچنین واگذاری پیش از موعد سکه‌های پیش فروش بانک مرکزی نیز در کاهش قیمت‌ها موثر است.

وی افزود: در دو روز گذشته تاکنون نزدیک به ۵۰ هزار تومان قیمت سکه کاهش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.