سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۲۳:۱۰ - چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳

دهمین طلای والیبال ایران در باشگاه های آسیا؛ متین ورامین قهرمان و جهانی شد

تیم والیبال متین ورامین نماینده ایران در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا با شکست الریان قطر در دیدار نهایی، دهمین عنوان قهرمانی ایران در این رقابت ها از آن خود کرد تا در سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده آسیا در قهرمانی باشگاه های جهان شرکت کند.

دیدار نهایی پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا از ساعت ۱۳ امروز چهارشنبه به وقت تهران در سالن والیبال مانیل پایتخت فیلیپین آغاز شد و تیم والیبال متین ورامین با شکست نماینده قطر به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافت.

شاگردان بانیولی سرمربی ایتالیایی تیم والیبال متین ورامین در ست نخست این بازی ۲۵ بر ۱۹ مغلوب الریان قطر شدند اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی رسیدند تا در نهایت این تیم را سه بر یک شکست داده باشند.

در ست سوم این بازی تیم متین ورامین ۲۴ بر ۲۱ از نماینده قطر عقب بود اما با کسب پنج امتیاز متوالی موفق به شکست حریف با امتیاز ۲۶ بر ۲۴ شد و در ست چهارم الریان قطر دیگر حرفی برای گفتن در برابر نماینده والیبال ایران نداشت و ۲۵ بر ۱۶ مغلوب شد.

عنوان قهرمانی متین ورامین دهمین عنوان قهرمانی والیبال ایران در مسابقات باشگاه های آسیا محسوب می شود و این تیم به عنوان قهرمان آسیا جواز حضور در مسابقات باشگاه های جهان را به دست آورد.

تا کنون تیم های پیکان، صنام، سایپا، کاله مازندران و متین ورامین به عنوان نمایندگان ایران در پانزده دوره مسابقات والیبال باشگاه های آسیا حاضر شدند و همه آنها دست پر از این مسابقات بازگشتند.

تیم پیکان با کسب ۱۰ عنوان از جمله ۷ مقام قهرمانی در سالهای ۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ ، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، دو نایب قهرمانی در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ و یک مقام سومی در اولین دوره این رقابت ها در سال ۱۹۹۹ به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا شناخته می شود.

تیم صنام با یک قهرمانی در سال ۲۰۰۴ و یک نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۲، تیم کاله مازندران با یک مقام قهرمانی در سال ۲۰۱۳ و یک عنوان سومی در سال ۲۰۱۲ و تیم سایپا با یک مقام نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۵ از جمله افتخارآفرینان ایران در این رقابت ها هستند.

تیم والیبال متین ورامین (قهرمان لیگ برتر سال ۹۲) نیز که امسال به عنوان نماینده ایران نخستین حضورش در این رقابت ها را تجربه می کرد، امروز با کسب عنوان قهرمانی یک مدال زرد رنگ دیگر برای والیبال ایران به ارمغان آورد.

نماینده والیبال ایران تنها در سال ۲۰۰۱ نتوانست در این مسابقات صاحب مدال شود. ضمن اینکه این مسابقات در سال ۲۰۰۳ هم برگزار نشد. همچنین در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ دو نماینده ایران (پیکان و صنام) در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا در قزاقستان حضور داشتند.

در دیدار رده بندی پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا نیز تیم بایک موتور چین در یک بازی برتر ۳ بر صفر قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

بدین ترتیب رده بندی تیم های شرکت کننده در این رقابت ها به شرح زیر است:

۱- متین ایران

۲- الریان قطر

۳- بایک موتور چین

۴- قزاقستان

۵- چین تایپه

۶- عراق

۷- فیلیپین

۸- لبنان

۹- امارات متحده عربی

۱۰- ترکمنستان

۱۱- ویتنام

۱۲- عمان

۱۳- ژاپن

۱۴- گینه نو

۱۵- هنگ کنک

۱۶- مغولستان

منبع:خبرگزاری ایرنا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.