سرویس: بین الملل ۱۹:۲۲ - شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲

نبیل العربی:

سیاست خارجی ایران با تغییر رییس‌جمهور تغییر نمی‌کند

به گزارش نسل بیدار، نبیل العربی در گفت‌وگو با روزنامه‌ی الشرق الاوسط – چاپ لندن در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران می‌تواند موجب تغییر سیاست‌های این کشور در قبال کشورهای منطقه شود، گفت: معتقدم کسی نمی‌تواند پاسخ این سوال را بدهد. این مساله به شخصیت […]

به گزارش نسل بیدار، نبیل العربی در گفت‌وگو با روزنامه‌ی الشرق الاوسط – چاپ لندن در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران می‌تواند موجب تغییر سیاست‌های این کشور در قبال کشورهای منطقه شود، گفت: معتقدم کسی نمی‌تواند پاسخ این سوال را بدهد. این مساله به شخصیت فردی که انتخاب خواهد شد و سیاستی که در پیش خواهد گرفت، برخواهد گشت از این رو نمی‌خواهم درخصوص چیزی که هنوز مشخص نیست، صحبت کنم.

او ادامه داد: به واسطه پیگیری‌ها بر این باورم که سیاست ایران، دستور کار مشخصی دارد. سیاست ایران از سوی رهبر عالی آن تعیین می‌شود. فکر نمی‌کنم که وجود رییس جمهور جدید بتواند تمام سیاست‌های ایران را با تغییر مواجه کند اما چه بسا که تنها برخی مسایل با تغییر مواجه شود.

العربی در پاسخ به این سوال که آیا انتظار می‌رود سیاست‌های ایران به “سیاستی میانه‌رو” تبدیل شود، مدعی شد: مدت‌ها است که ایران “سیاست توسعه نفوذ خود در مناطق مختلف” را دنبال می‌کند. من شخصا زمانی چه در زمانی که در وزارت امور خارجه مصر بودم و چه الان، در خصوص ضرورت پرهیز از هرگونه دخالت در امور کشورهای عربی با آن‌ها (ایرانی‌ها) صحبت کردم.

منبع:ایسنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.