سرویس: غیرتولیدی » تنظیمی ۱۶:۲۱ - سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳

طراحی iPhone 6 اپل چگونه است !؟/احتمال افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت iPhone 6

بحث و تبادل نظر در رابطه با طراحی جدید iPhone 6 اپل هم چنان داغ است و وِردِ زبان ها می باشد.اخیرا با خبر شدیم که نمودار هایی افشا شده اند که خبر از دو نسخه آیفون اپل جدید را می دهند ! به گفته ی یک تحلیلگر، صفحه نمایش بزرگ تر در آیفون، قیمت بیشتری را نیز با خود به ارمغان خواهد آورد. این تحلیلگر می گوید اپل هم اکنون در حال مذاکره با اپراتورهاست تا موافقت آن ها را برای افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری iPhone 6 جلب کند.

بحث و تبادل نظر در رابطه با طراحی جدید iPhone 6 اپل هم چنان داغ است و وِردِ زبان ها می باشد.اخیرا با خبر شدیم که نمودار هایی افشا شده اند که خبر از دو نسخه آیفون اپل جدید را می دهند ! طبق اطلاعات به دست آمده از این نمودار های افشا شده ؛ iPhone 6 اپل قرار است مجهز به نمایش گری ۴٫۷ اینچی شود.گفتنی است که ابعاد خود iPhone 6 اپل ۱۳۷ در ۶۶ میلی متر می باشد.ضخامت آن نیز تنها هفت میلی متر می باشد.اما همان طور که در چند سطر بالاتر ذکر کردم ؛ نمودار ها خبر از دو نسخه آیفون اپل جدید را می دهند ! نسخه دوم چیست !؟ طبق آن چه به دست آمده به زودی شاهد رونمایی از فبلتی ۵٫۷ اینچی از اپل خواهیم بود که ابعادی معادل ۱۵۷ در ۷۷ میلی متر را داراست.ضخامتش هم تنها ۶٫۷ میلی متر می باشد.با توجه به نمایش گر ۵٫۷ اینچی و ضخامت کم ؛ طبق آن چه که در بازار شایعات می شنویم ؛ نام گذاری این فبلت به iPhone Air اپل هم خیلی دور از ذهن ما نیست !

32

33

34

یکی از کارهای جالب پایگاه اینترنتی MacRumors ؛ همکاری با طراحی به نام Ferry Passchier می باشد که بر طبق اطلاعات مندرج در این نمودار ها اقدام به طراحی iPhone 6 اپل کرده است ! باتوجه به این طرح های این طراح زبردست ؛ می توان گفت که iPhone 6 اپل لبه های گرد تری دارد و قسمت های بالای آن نیز کوچک شده است.البته لبه های کناری نمایش گر هم کوچک شده است که یک حُسن در طراحی امروزی به شمار می رود.تکمه پاور iPhone 6 اپل در قیاس با نسل قبل تغییر کرده و دیگر خبری از وجودش در سمت راست دستگاه نیست و در iPhone 6 اپل این تکمه در سمت چپ دستگاه یافت می شود.

35

همان طور که قبلا در طرح هایی که آن ها را منتسب به iPhone 6 اپل می دادند ؛ در این جا نیز شاهد آن خواهیم بود که فلاش دوربین در iPhone 6 اپل به همان طراحی دایره‌ای خود در آیفون نسل قبل باز گشته است ! در انتها باید اضافه کنم که ؛ شنیده هایی حکایت از آن دارند که iPhone 6 اپل در ادامه این سال جاری میلادی عرضه می گردد و طبق تصمیمات برند اپل ؛ رونمایی و عرضه مدل بزرگ تر آن ؛ به سال آینده موکول می گردد.

احتمال افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت iPhone 6

اپراتورها تا این لحظه با پیشنهاد اپل موافقت نکرده اند. اما دیگر تحلیلگران می گویند اپراتورها در نهایت مجبور می شوند به خواسته ی اپل تن دهند. به عنوان مثال تحلیلگر Pac Crest می گوید قیمت پایه آیفون بعدی، ۲۹۹ دلار برای نسخه ی قراردادی و ۷۴۹ دلار برای نسخه ی آنلاک است. و در صورتی که اپل از فبلت خود نیز رونمایی کند، از آیفون بعدی ۱۰۰ دلار گران تر خواهد بود.
البته کمی عجیب است که اپل به منظور افزایش قیمت ها با اپراتورها مذاکره می کند؛ اما به نظر می رسد هر دو طرف باید بر سر این قضیه توافق کنند.

نکته ی دیگر آن است که مدتی پیش فهمیدیم اپل می داند کاربرانش به گوشی هایی با نمایشگر بزرگ تر و قیمت ارزان تر تمایل دارند. با این حال و در حالی که رقیبان این شرکت بر سر قیمت در رقابت اند، اپل باز هم تصمیم به افزایش قیمت گرفته است. ظاهراً اپل از ناحیه ی قیمت احساس خطر نمی کند، چرا که محصولات آن نام ” اپل ” را یدک می کشند.

منبع : phonearena , سافت گذر

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.