سرویس: اقتصادی ۱۵:۱۳ - شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲

در ۲ ساعت اول معاملات امروز

رکوردشکنی‌های بورس تشدید شد

بازارسهام که طی روزهای گذشته با افزاش شاخص بورس مواجه شده بود امروز هم شاهد روند صعودی شده و طی آن اکثر شرکت ها با افزایش قیمت در حال دادو ستد هستند. این جریان ناشی از برگزاری یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری و اعلام نتایج اولیه آن بود که موجب شد تا شاخص بورس  در […]

بازارسهام که طی روزهای گذشته با افزاش شاخص بورس مواجه شده بود امروز هم شاهد روند صعودی شده و طی آن اکثر شرکت ها با افزایش قیمت در حال دادو ستد هستند.

این جریان ناشی از برگزاری یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری و اعلام نتایج اولیه آن بود که موجب شد تا شاخص بورس  در دو ساعت اول معاملات با افزایش ۸۸۵ واحدی مواجه وبرای نخستین بار نه تنها وارد کانال ۴۶ هزار واحدی شود بلکه از نیمه آن هم عبور کند. از سوی دیگر با احتساب رقم آخر سال شاخص بورس یعنی ۳۸ هزار و ۴۰ واحد و افزایش بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ واحدی آن در سه ماه سال جاریف میانگین بازدهی بازار سهام به ۲۲٫۳ درصد بالغ شده است.

براساس این گزارش، در ثبت بیشترین افزایش روزانه شاخص بورس در سال جاری تقریبا” همه شرکت های بزرگ نقش بسزایی داشتند به طوری که شرکت های پالایشگاه اصفهان، هلدینگ خلیج فارس، نفت و گاز پارسیان، فولاد خوزستان، پتروشیمی پردیس،گل گهر، غدیر، بانک های ملت و پاسارگاد وسرمایه گذاری امید بین ۸۷ تا ۳۵ واحد اثر مثبت گذاشته اند.

از سوی دیگر در برابر افزایش تقاضای خرید سهام شرکت های آینده دار و تشکیل صف های خرید قابل توجه ،از بازارهای ارز و طلا خبر می رسد که روند نزولی قیمت ها ادامه یافته و این دو بازار با افزایش فروشندگان مواجه شده اند.در این میان برخی کارشناسان بر این باورند در صورت ادامه این روند ، بورس اوراق بهادار می تواند به گزینه اول سرمایه گذاری تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.