سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۰۰ - پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲

نماینده مردم شهرضا در مجلس مطرح کرد:

دیدار اشتون با فعالان فتنه نقض رفتارهای متعارف دیپلماتیک/وزارت خارجه پاسخگو باشد

نماینده مردم شهرضا، دیدار اشتون با فعالان فتنه را نقض رفتارهای متعارف دیپلماتیک خواند و گفت: وزارت‌خارجه باید در این مورد پاسخگو باشد.

عوض حیدرپور در گفت وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به دیدار کاترین اشتون با فعالان فتنه، اظهار کرد: حضور اشتون در جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار دوجانبه بین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مسئولان جمهوری اسلامی ایران بود و علی‌القاعده خارج از این دیدارها، ملاقات‌های دیگری پیش‌بینی نشده بود.
وی با بیان اینکه اقدام کاترین اشتون در دیدار با فعالان فتنه نقض رفتارهای متعارف دیپلماتیک است، گفت: لازم است وزارت خارجه در این راستا تذکرات لازم را به وی اعلام کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: همچنین باید نحوه برنامه‌ریزی این دیدارها و اینکه این ملاقات‌ها از چه مبادی ترتیب داده شده از سوی وزارت خارجه بررسی شده و دستگاه دیپلماسی پاسخگوی این اتفاق باشد.
وی تصریح کرد: اقدامی که اشتون انجام داد یک اقدام پنهانی و دزدانه بوده و دور از شأن رئیس دیپلماسی خارجی اتحادیه اروپا بود که اینگونه رفتار کند.
حیدرپور با محکوم کردن اقدام اشتون، افزود: از وزارت امور خارجه خواسته‌ایم که به اشتون به صورت جدی تذکر دهند که از اینگونه اقدامات پنهانی و دزدانه و خارج از توافقات خودداری کنند.
وی تصریح کرد: نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که این رفتار و نوع اعلام مواضع ما باید به گونه‌ای باشد که دشمن فکر نکند که با یک ملاقاتی که با کسی انجام می‌دهند وضعیت کشور ما بهم می‌ریزد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از یک صلابت و استحکامی برخوردار است و اینگونه رفتارهای دزدانه هیچ تأثیری در صلابت و پایداری جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.
وی گفت: مثل این است که اشتون بخواهد از کوه دماوند بالا برود، از ارزش دماوند چیزی کم نمی شود لذا اینگونه ملاقات نتیجه ای دربر ندارد بنابراین اقدامی که اشتون انجام داده ارزشی از نظر حقوقی، بین المللی و دیپلماسی ندارد.
حیدرپور تصریح کرد: اقدامی که اشتون انجام داده ارزشی از نظر حقوقی، بین المللی و دیپلماسی ندارد و این اقدام اشتون که خارج از توافقات بوده به نظر من بسیار زشت و زننده است و از نظر همه محکوم است.
وی بیان کرد: امیدوارم وزارت امورخارجه به صورت کتبی و یک یادداشت اعتراض آمیز شدیداللحن به ایشان تقدیم کند.
گفتنی است؛ کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که روز شنبه به ایران سفر کرده است، با گروهی از فعالان زن از جمله نرگس محمدی دیدار و گفت و گو کرده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.