سرویس: اخبار شهرضا ۰۰:۱۵ - پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

شهردار ناحیه 2 شهرضا:

طرح جامع شهرضا در حال تدوین و تهیه است /تریلرسازی‌های حاشیه کمربندی باید به شهرک امیرکبیر منتقل شوند

شهردار ناحیه ۲ شهرضا گفت: طرح جامع شهرضا در حال تدوین و تهیه است

به گزارش شهرضانیوز، غلام حسین رضایی در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان شهرضا اظهار کرد: وضعیت موجود تخلیه نخاله های ساختمانی در مقایسه با گذشته از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.
وی با بیان اینکه پشت ترمینال کامیونداران برای ریختن نخاله های ساختمانی کامل مسدود شده است، افزود: به جهت مدیریت نخاله‌های ساختمانی در گردنه پوده بیش از ۲۶۰ ساعت کل نخاله‌های ساختمانی از سالیان سال در این محل تسطیح شد و با تعبیه یک مدخل ورودی توانستیم کل کامیون‌ها را به مسیری که مشخص شده هدایت کنیم.
شهردار ناحیه ۲ با اشاره به اینکه در حال حاضر۱۴ هکتار تملک شده است و مشکلی نداریم، گفت: شهرضا در کریدور شمال به جنوب واقع شده و روزانه تردد زیادی انجام ‌می‌شود به جهت اینکه در ایام نوروز قرار داریم جاده کمربندی از پارک آبشار تا جاده قدیم شیراز را پاک سازی کردیم.
وی بیان کرد: در مسکن مهر نخاله‌های زیادی تولید شده بود که شهرداری ۳۶۰ کامیون از نخاله‌ها را بارگیری و به گرنه پوده انتقال داد.
رضایی تصریح کرد: طرح جامع شهرضا در حال تهیه است و یکی از پارامترهای در نظر گرفته شده محل دفن نخاله‌های ساختمانی است که توسط مشاور پشت روستای جرم افشار پیش بینی شده است.
وی با اشاره به تصفیه خانه کشتارگاه دام شهرضا، افزود: آب کشتارگاه با نصب دستگاه کلرزنی که حدود یک ماه پیش نصب شده است کلرزنی می‌شود و مشکلی ندارد.
شهردار ناحیه ۲ شهرضا با اشاره به شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر، خاطرنشان کرد: این شهرک در سال ۷۶ اجرا شد و مقرر شد مشاغل مزاحم به این شهرک منتقل شوند.
وی با اشاره به وجود تریلرسازی‌ها در حاشیه کمربندی، بیان کرد: تریلرسازی‌ها جلوه شهر را نازیبا کرده‌اند باید جمع آوری شوند و به شهرک صنعتی امیرکبیر منتقل شوند.
رضایی خاطرنشان کرد: عمده تریلرسازها نیز در این شهرک زمین دارند اما متأسفانه به دلیل عدم همکاری درون بخشی این اتفاق عملی نشده است و منتقل نشده‌اند.
وی تصریح کرد: برای انتقال مشاغل مزاحم عزم فرماندار، اتاق اصناف و شهرداری نیاز است زمین و امکانات مورد نیاز در این شهرک فراهم است.

شهردار منظریه در ادامه جلسه گفت: حدود ۱۰۰ هکتار زمین در ورودی شهر منظریه از کمربندی شیراز در تملک راه و شهرسازی است و در حال حاضر مکانی برای تخریب نخاله‌های ساختمانی شده است و به صورت غیر مجاز تخلیه و پر از ناهمواری شده است.

سید علی مرتضوی تصریح کرد: در صورت همکاری اداره راه در تسطیح۲۰ هکتار اول این زمین، شهرداری منظریه، همان اقدامی که در گردنه پوده انجام شده در اینجا نیز می‌تواند اعمال کند و مأموران گشت با رانندگان غیرمجاز برخورد کند.
خاطرنشان می‌سازد در این جلسه مقرر شد با توجه به فضای اقلیمی شهرضا یک سایت برایمحل دفن زباله و نخاله شهرستان توسط صاحب نظران ارائه شود تا گردنه پوده تا سال آینده حذف شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.