سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۰۹ - چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲

یادواره شهید همت در شهرضا برگزار می‌شود

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله گفت: شامگاه پنجشنبه ۱۴ اسفندماه یادواره شهید همت در شهرضا برگزار می شود.

ابراهیم شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز، اظهار کرد: یادواره سردار شهید محمد ابراهیم همت فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسوال الله (ص) ، ۱۵ اسفند همزمان با میلاد فرخنده حضرت زینب (س) و در آستانه سال نو در حسینیه محمد رسول الله(ص) شهرضا برگزار می شود.

وی افزود: این یادواره به همت پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله(ص)  در حسینیه محمد رسول الله شهرضا واقع در خیابان ارشاد شامگاه ۱۵ اسفند ماه پس از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله تصریح کرد: سخنرانان ویژه این مراسم برادر شهید همت سردار ولی الله همت و نیز حجت الاسلام دیانی از قم هستند.
خاطرنشان می‌سازد، شهید حاج محمد ابراهیم همت پس از شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم متجاوز عراق به دستور فرماندهی کل سپاه ماموریت یافت ضمن اعزام به جبهه جنوب، تیپ محمد رسول‌الله(ص) را تشکیل دهد.
در عملیات سراسری فتح‌المبین، مسئولیت قسمتی از کل عملیات بر عهده این سردار دلاور بود و موفقیت عملیات در منطقه کوهستانی «شاوریه» مرهون ایثار و تلاش این سردار بزرگ و همرزمان وی است.
شهید همت در عملیات پیروزمند بیت‌المقدس در سمت معاونت تیپ محمد رسول‌الله(ص) فعالیت و تلاش تحسین برانگیزی را در شکستن محاصره جاده شلمچه خرمشهر انجام داد و سهم بسزایی در فتح خرمشهر داشت.
در سال ۱۳۶۱ با توجه به شعله‌ور شدن آتش فتنه و جنگ در جنوب لبنان به منظور یاری رساندن به مردم مسلمان و مظلوم لبنان که مورد هجوم ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی قرار گرفته بودند راهی آن دیار شد و پس از دو ماه حضور در این خطه به میهن اسلامی بازگشت و در محور جنگ و جهاد قرار گرفت.
با شروع عملیات رمضان در تاریخ ۲۳/۴/۱۳۶۱ در منطقه «شرق بصره» فرماندهی تیپ ۲۷ حضرت رسول اکرم(ص) را بر عهده گرفت و بعدها با ارتقای این یگان به لشکر، تا زمان شهادتش در سمت فرماندهی انجام وظیفه کرد.
پس از آن در عملیات مسلم‌بن عقیل و محرم که وی فرمانده قرارگاه ظفر بود، سلحشورانه با دشمن زبون جنگید.
در عملیات والفجر مقدماتی بود که شهید حاج همت، مسئولیت سپاه یازدهم قدر را که شامل لشکر ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله (ص)، لشکر ۳۱ عاشورا، لشکر ۵ نصر و تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) بود، بر عهده بگیرد و در نهایت در سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر به مقام شهادت نائل شد.

 شهرضا نیوز

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.