سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۱۸ - دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

سال ۹۳ مردم با بنزین تک نرخی رو به رو می شوند

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی حدود ۱۰۰۰ تومان خواهد بود و تصور می کنم مردم از سال آینده با بنزین به صورت تک نرخی رو به رو باشند.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از صاحب نیوز، عوض حیدرپور با اشاره به اینکه با اجرای فاز دوم هدفمندی باید اعتبارات مورد نظر دولت که در لایحه بودجه سال ۹۳ نیز تصویب شده، محقق شود، افزود: با افزایش حدود ۴۰ درصدی قیمت حامل های انرژی در قیاس با قیمت های فعلی این درآمد محقق می شود.

وی در خصوص سبد کالای خانوارهای ایرانی نیز معتقد است توزیع سبد کالا نیازمند شناسایی جامعه هدف بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی علت آشفتگی در توزیع سبد کالا را نامشخص بودن دانست و تاکید کرد: دولت یازدهم باید سیستم غلط توزیع یارانه را اصلاح کند تا عدالت در جامعه معنی پیدا کند، دولت با کسری بودجه مواجه نشود و تولید نیز از نقدینگی سهمی ببرد.

وی تصریح کرد: توزیع یارانه بین تمامی اقشار جامعه و به میزان یکسان اشتباهی است که دولت دهم پایه گذاری کرده و این شیوه غلط برای دولت یازدهم نیز به عنوان میراث به جا مانده است.

حیدرپور توزیع مساوی یارانه بین تمامی اقشار جامعه را بر خلاف عدالت دانست و اظهارداشت: شناسایی دهک های درآمدی برای توزیع مناسب یارانه اقدامی است که دولت باید با زیربنایی که برای شناسایی کسانی که مستحق دریافت یارانه هستند، در اختیار دارد، انجام دهد.

وی در بخش دیگری از این گفت و گو پیرامون ربوده شدن پنج مرزبان ایرانی در منطقه مرزی “جکیگور” استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: ایران توانایی تعقیب تروریست‌ها در کشورهای دیگر را دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای آزادسازی انجام شده است، اافزود: درخواستی از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس به وزارت کشور و وزارت امور خارجه ارسال شده است که این درخواست در دست پیگیری است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.