سرویس: سیاسی ۱۹:۱۰ - سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲

پشت پرده فشارهای وزیر ورزش برای استعفای دنیامالی

مردم تهران این ترکیب را پذیرفته اند و به آن رای داده اند و ما هم باید به رای مردم در این خصوص احترام بگذاریم. اینکه با طراحی های سیاسی شخص مورد نظر خود را وارد شورای شهر کنند به رای مردم بی احترامی کرده اند.

محسن پیرهادی عضو شورای شهر تهران درخصوص وضعیت آقای دنیامالی برای ماندن در شورای شهر یا رفتن وی به فدراسیون قایق‌رانی اظهار داشت: آقای دنیامالی درحالی که عضو شورای شهر تهران است می تواند در فدراسیون قایق رانی هم باشد؛ چرا که طبق استعلامی که از مجلس گرفته ایم ریاست فدراسیون شغل محسوب نمی شود.
وی افزود: تصور ما این است که عده ای با مشاوره گرفتن از برخی از افراد خاص، به دنبال مهندسی کردن ترکیب اصلی شورای شهر تهران به نفع جریان مطبوع خود هستند.
عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: این افراد حتی آدم های معتدل را در شورا نمی توانند تحمل کنند و به دنبال به هم زدن این ترکیب هستند و آستانه تحمل آنها پایین است.
پیرهادی اذهان داشت: وزیر ورزش و جوانان با فشار آوردن به شورای شهر به دنبال گرفتن استعفای دنیامالی است؛ وی می گوید اگر استعفا انجام نشود فردی را به جای دنیامالی در فدراسیون منصوب می کند.
وی افزود: وزیر ورزش نباید خود را درگیر مسائل سیاسی کند اما این فشارها نشان می دهد که سیاستی در پشت آنها وجود دارد وزیر ورزش خودشان را درگیر مسائل سیاسی کرده اند.
به دنبال این هستیم که این بحث را در آرامش و بدون درگیری و بطور کاملا حقوقی حل کنیم و حتی دوباره از مجلس استعلام گرفته ایم اما فرایندی که برخی دنبال می کنند یک فرایند سیاسی برای برهم زدن ترکیب شورای شهر تهران است.
عضو شورای شهر تهران یادآور شد: مردم تهران این ترکیب را پذیرفته اند و به آن رای داده اند و ما هم باید به رای مردم در این خصوص احترام بگذاریم. اینکه با طراحی های سیاسی شخص مورد نظر خود را وارد شورای شهر کنند به رای مردم بی احترامی کرده اند.
پیرهادی بیان داشت: از دید ما عضویت در شورا هم شغل نیست؛ چرا که ساعت کاری شورا کمتر ۷۰ ساعت است اما یک نفر شاغل باید حداقل ۱۷۰ ساعت، ساعت کاری در ماه داشته باشد.
وی تصریح کرد: برداشت های خاص خود را از این موضوع دارند اما می توان این برداشت ها را در طول زمان ساماندهی کرد و تصمیم درستی گرفت اما همچنان ایشان اصرار بر استعفای دنیامالی از شورای شهر دارند.
عضو شورای شهر تهران گفت: امروز از مجلس خواسته ایم که به این موضوع ورود پیدا کند و به وزیر ورزش توصیه کند که این موضوع را در طول زمان حل کند و نیازی به فشارها نیست و همه ما در نهایت باید به قانون تمکین کنیم.
پیرهادی تأکید کرد: لحن و ادبیات وزیر ورزش در خصوص اینکه تا این روز یا استعفا دهید یا جانشین معرفی می کنیم نشان می دهد که پشت پرده این موضوع یک سری مسائل سیاسی است.

منبع: شبکه اطلاع رسانی دانا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.