سرویس: بین الملل ۱۴:۰۲ - دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲

سخنگوی حماس:

روابط ما با ایران قطع نشده است/ قضیه فلسطین یک موضوع اسلامی و عربی است

«صلاح البردویل» سخنگوی جنبش مقاومت حماس در مصاحبه تلفنی با الشرق الأوسط گفت که روابط حماس و ایران قطع نشده است زیرا قضیه فلسطین یک موضوع اسلامی و عربی است. وی افزود: من نمی‌توانم بگویم که رابطه ما با ایران قطع شده است بلکه تحت تاثیر [حوادث سوریه] قرار گرفته است و حماس به جنگ […]

«صلاح البردویل» سخنگوی جنبش مقاومت حماس در مصاحبه تلفنی با الشرق الأوسط گفت که روابط حماس و ایران قطع نشده است زیرا قضیه فلسطین یک موضوع اسلامی و عربی است.

وی افزود: من نمی‌توانم بگویم که رابطه ما با ایران قطع شده است بلکه تحت تاثیر [حوادث سوریه] قرار گرفته است و حماس به جنگ با ایران و حزب‌الله اهتمام ندارد بلکه جنگ مستقیم ما با اسرائیل است.

بردویل در ادامه آنچه که در رسانه‌های خبری درباره اظهارات «مروان عیسی» فرمانده گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس مبنی بر جانبداری حماس از ایران و حزب‌الله گفته می‌شود، رد کرد و گفت که این‌ها تنها شایعات رسانه‌ای است.

وی اظهار داشت که مروان عیسی نمی‌تواند چنین اظهاراتی را خواه علنی و یا پنهانی به رسانه‌ها اعلام کند زیرا وی در امور سیاسی دخالتی ندارد و به وظایف و اختیارات خود کاملا آگاه است.

سخنگوی حماس در خصوص شایعات مربوط به قطع کمک‌های مالی ایران به حماس نیز تنها به این سخن بسنده کرد که موضع حماس در قبال تحولات سوریه با دیدگاه‌های ایران و حزب‌الله که در کنار نظام سوریه صف‌آرایی کرده‌اند، متفاوت است و حماس محاسبات ملی و تجربه‌های تلخ خود را دارد و مسئله اساسی آن مقاومت در برابر اسرائیل است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.