سرویس: سیاسی ۱۲:۳۰ - دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲

ولایتی در مسجد امام بازار تهران:

رئیس‌جمهور آینده باید با فتنه مرزبندی داشته باشد/اقتصاد و سیاست خارجی از هم جدا نیستند

علی‌اکبر ولایتی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (دوشنبه) در جمع بازاریان و اصناف در محل مسجد امام بازار تهران اظهار داشت: مسائل خارجی را باید با تدبیر حل کرد بنابراین بنده روی مقاومت مدبرانه در برابر زیاده‌خواهی بیگانگان تاکید دارم. وی به حقوق هسته‌ای ملت ایران اشاره و تصریح کرد: ما باید راهبرد […]

علی‌اکبر ولایتی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (دوشنبه) در جمع بازاریان و اصناف در محل مسجد امام بازار تهران اظهار داشت: مسائل خارجی را باید با تدبیر حل کرد بنابراین بنده روی مقاومت مدبرانه در برابر زیاده‌خواهی بیگانگان تاکید دارم.

وی به حقوق هسته‌ای ملت ایران اشاره و تصریح کرد: ما باید راهبرد رهبری را در امر هسته‌ای محقق کنیم و با روی کار آوردن متخصصان دیپلماسی و دیپلماتیک هزینه‌ها در برابر بیگانگان را به حداقل برسانیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر روابط اقتصادی، علمی و فناوری کشورمان تاکید و این روابط را یک امتیاز دانست .

ولایتی با بیان اینکه باید حقوق هسته‌ای و غنی‌سازی را حفظ کرد، دیپلماسی را چیزی فراتر از خطابه خواندن و نه گفتن دانست و روابط اقتصادی را همسو با روابط خارجی عنوان کرد.

وی افزود: بدون داشتن روابط خوب خارجی مشکل اقتصادی حل نمی‌شود.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به نقش بازاریان و اصناف در طول تاریخ ایران اشاره و خاطرنشان کرد: بازاریان هم اکنون یکی از ارکان نظام محسوب می‌شوند و مشکلاتی که امروز این قشر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند اکثرا مشکلات ساختاری است که از بی‌تدبیری حاصل شده است.

ولایتی در ادامه سخنان خود به تعریف از مردم سالاری دینی پرداخت و اظهار داشت: مردم سالاری دینی برخاسته از آراء مردم در چارچوب ارزش‌ها و مبانی اسلام است و آنچه ما در دنیا به عنوان بیداری اسلامی شاهد آن هستیم و جز تبعیت و الگوگیری از جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی اضافه کرد: بسیاری از کشورهایی که در آنان بیداری اسلامی رخ داده است، بر جمهوری اسلامی تاکید داشته و امروز ما در مصر شاهد آن هستیم که ۷۵ درصد کرسی این کشور را اسلام‌خواهان به خود اختصاص داده‌اند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دخالت دولت در امور اقتصادی را امری نابجا عنوان کرد و گفت: این که دولت بخواهد بازارهایی را راه‌اندازی کند که از حمایت دولتی برخوردار باشند کاری جز خراب کردن بازار نیست چرا که بازار با ضرب و شتم و دستورالعمل دادن درست نمی‌شود.

ولایتی در خصوص مالیات که یکی از مطالبات بازاریان و اصناف حاضر در این نشست بود، اظهار داشت: مالیات گاهی به اصناف تحمیل می‌شود به گونه‌ای که درآمد تعیین شده بیش از درآمد آن صنف است. بنابراین معتقدم تنظیم مالیات باید با مشورت شورای اصناف باشد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معتقد است رئیس‌جمهور آینده باید مقابل زیاده‌خواهی‌ها، رشوه‌گیری‌ها، پارتی‌بازی‌ها بایستد و به گفته وی کسی باید روی کار بیاید که با کسانی که اهل فتنه هستند، مرزبندی داشته باشد.

ولایتی فتنه‌گران را کسانی دانست که هویت و اساس نظام را با طراحی بیگانگان زیر سؤال می‌برند و به گفته وی رئیس‌جمهور آینده باید کسی باشد که در مسیر رهبری باشد و با مقام معظم ولایت دافعه نداشته باشد چرا که کشور دچار مشکل می‌شود و در چند سال اخیر این مشکل بر کشور چیره شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.