سرویس: جامع ۱۰:۵۹ - دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲

جزئیات چاقوکشی در اردوی تیم ملی وزنه برداری

بعد از دعوای علنی وزنه‌برداران المپیکی با کوروش باقری، سرمربی مستعفی تیم‌ملی، این‌بار درگیری به میان ملی‌پوشان نوجوان رسیده است.آخرین جزئیاتی که از دعوای سعید رضازاده و سعید محمدپور در تیم ملی وزنه برداری کشور به دست آمده است نشان می دهد که این دو وزنه بردار اردبیلی یک ماجرای کوچک را تبدیل به جنجال و دعوای بزرگ کرده اند.

بعد از دعوای علنی وزنه‌بردار المپیکی با کوروش باقری، سرمربی مستعفی تیم‌ملی، این‌بار درگیری به میان ملی‌پوشان نوجوان رسیده است.

در شرایطی که روز ۲۲ بهمن اخباری از خانه وزنه‌برداری مبنی بر درگیری دارنده مدال برنز جهان با خواهر‌زاده رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به گوش می‌رسید، این شایعات با تایید دبیر فدراسیون وزنه‌برداری به واقعیت تبدیل شد. در این باره گفته می‌شود سعید محمدپور روز سه‌شنبه با حضور در خانه وزنه‌برداری با سعید رضازاده درگیر شده و او را مضروب کرده است.

مسعود قاسمی، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در این باره به سایت فدراسیون وزنه‌برداری گفت: بحث درگیری سعید محمدپور با سعید رضازاده یک بحث درون خانوادگی است که مطمئناً پس از بررسی دقیق جوانب امر و شنیدن صحبت‌های نفرات حاضر در اردو، از سرمربی گرفته تا وزنه‌برداران دیگر، در مورد فرد یا افراد خاطی تصمیم‌گیری خواهد شد.

بر اساس آخرین جزئیاتی که از دعوای سعید رضازاده و سعید محمدپور در تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشور به دست آمده نشان می دهد که این دو وزنه بردار اردبیلی از یک ماجرای کوچک  دعوا و جنجالی  بزرگی را به راه انداختند.

ظاهرا ماجرا از شوخی های لفظی سعید محمدپور در ابتدا با سعید رضازاده به زبان ترکی و فحش هایی که او به زبان ترکی به سعید رضازاده داد شروع می شود. وزنه بردار نوجوان که از فحش های محمدپور عصبانی می شود، یک بخاری برقی که در نزدیکی اش بود را برداشته و بر سر محمدپور می‌زند.

محمدپور هم پس از دیدن خون روی پیشانی اش به شدت عصبانی شده و چاقوی جیبی خود را درآورده و به طرف سعید رضازاده حمله می‌کند.

در نهایت نیز نوک چاقو به بازوی رضازاده اصابت کرده و عضلات بازوی او را به شدت مجروح می کند که حاصل این دعوا یک سر شکسته برای وزنه بردار بزرگسال و یک بازوی شکافته برای وزنه بردار نوجوان بود که در نهایت با پادرمیانی مسئولین فدراسیون و عذرخواهی به پایان رسید.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری درباره دلایل حضور سعید محمدپور در کمپ تیم‌های ملی گفت: فدراسیون مدتی است که حضور قهرمانان ملی و نفرات المپیکی را در کمپ تیم‌های ملی آزاد گذاشته تا آنها بتوانند با استفاده از امکانات موجود در روزهایی که اردوی تیم ملی بزرگسالان تعطیل است به تمرین بپردازند.

قاسمی با بیان اینکه یک وزنه‌بردار وقتی روی سکوی جهانی می‌رود، مسئولیتش دوچندان می‌شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه باید بگویم در این درگیری رفتاری از سعیدمحمدپور سر زده است که به هیچ وجه در شأن یک قهرمان ملی نیست. نفراتی چون محمدپور باید برای جوان‌ترها الگو باشند، نه اینکه با زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی، آینده ورزشی خودشان را تباه کنند.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در پایان گفت: همه وزنه‌برداران از نوجوان‌ترین آنها تا نفرات باتجربه‌تر تیم ملی، باید بدانند کمپ تیم‌های ملی همچون هر مکان ورزشی دیگر قداست دارد و پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخاری بزرگی است که به آسانی نصیب هیچ‌کس نخواهد شد.

منبع : شبکه اطلاع رسانی دانا و خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.