سرویس: سیاسی ۱۸:۴۰ - یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۲

يك كارشناس مسائل فرهنگي:

کوشکی: رئیس جمهور، جمهوریت را جدی نگرفته است

گفت‌و گوی یک طرفه و یک جانبه رئیس جمهور نشان‌دهنده این است که جمهوریت را جدی نگرفته‌اند؛ چرا که دوستان یک جانبه صحبت می‌کنند و مردم فقط شنوای حرف‌های آنها هستند و پاسخ سولاتشان را نمی‌شنوند.

محمد صادق کوشکی،‌ کارشناس مسائل فرهنگی در گفت‌و‌گو با «جوان‌آنلاین» با اشاره به اختلاف صدا و سیما و دولت بر سر انتخاب مجری به هنگام گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور، گفت: همه مسئولان باید بر اساس قانون و رویه مورد پسند نظام و مردم نسبت به عملکردها و اختیاراتشان پاسخگو باشند.

کوشکی ادامه داد: این پاسخگویی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه روسای جمهور، رئیس مجلس و ‌مسئولان اجرایی هر چند وقت یک بار در جمع آزاد خبرنگاران رسانه‌های داخلی حضور پیدا کنند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

این کارشناس مسائل فرهنگی افزود: گفت‌و گو باید دو طرفه باشد و مسئولان در مصاحبه‌هایشان پاسخگو باشند تا یک گفت‌و‌گوی صحیح شکل گیرد. اینگونه که رئیس جمهور یا مسئول در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی بنشیند و خود به تنهایی منولوگ داشته باشد و سخنرانی کند، در واقع یک بدعت است و این نشان می‌دهد آن فرد که گفت‌و‌گو را یک طرفه سخن گفتن می‌داند.

وی تصریح کرد: متاسفانه روسای جمهور ما گفت‌و‌گو با رسانه را یک طرفه سخن گفتن می‌دانند، مرتکب چنین اشتباهی شده‌اند. این در حالی است که رئیس جمهور رای خود را از مردم گرفته و در هر مقطع از زمان باید در جمع خبرنگاران قانونی رسانه‌های داخلی نسبت به عملکردش پاسخگو باشد.

کوشکی با بیان اینکه روسای جمهور با رسانه‌های خارجی گفت‌و‌گوهای خوبی انجام می‌دهند،‌ اظهار داشت: متاسفانه دیده شده که روسای جمهور ما با خبرنگاران خارجی گفت‌وگوهای خوبی انجام داده‌اند اما در مقابل با خبرنگاران رسانه‌های داخلی، سیاست یک جانبه گویی و یک طرفه گویی را در پیش گرفته‌اند. این رفتار تبعیض آمیز روسای جمهور بین خبرنگاران داخلی و خارجی اصلا قابل توجیه نیست.

وی یادآور شد: گفت‌و گوی یک طرفه و یک جانبه رئیس جمهور نشان‌دهنده این است که جمهوریت را جدی نگرفته‌اند؛ چرا که دوستان یک جانبه صحبت می‌کنند و مردم فقط شنوای حرف‌های آنها هستند و پاسخ سولاتشان را نمی‌شنوند.

کوشکی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که روسای جمهور ما چه آقای روحانی و چه آقای احمدی‌نژاد و یا افراد دیگر که خبرنگاران خارجی را به خبرنگاران داخلی ترجیح می‌دهند، علتش این نباشد که آنها مرغ‌های همسایه را غاز بدانند؛ اگر اینگونه باشد باید متاسف باشیم.

منبع :جوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.