سرویس: دین و اندیشه ۱۷:۴۸ - یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۲

اینستاگرام؛ فرصتی برای فراخوان جهانی بازسازی بقیع

حجت‌الاسلام شهاب مرادی از طریق اینستاگرام، مسلمانان جهان را به پیگیری مطالبه‌ بازسازی بقیع و بارگاه چهار امام معصوم(ع) دعوت کرد.

اینستاگرم، شبکه جهانی اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس، فیلم و محلی برای تبادل نظر است که حجت‌الاسلام والمسلمین شهاب مرادی، رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران، مدتی است که عضو فعال آن است و تاکنون ۱۵۹ پست در آن قرار داده است.

این روحانی فعال عرصه اجتماعی و فرهنگی، در هشتم ماه ربیع‌الثانی مصادف با واقعه تخریب قبور بقیع به دست وهابیون، در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام از مسلمانان جهان دعوت کرده است که برای بازسازی بقیع بشتابند و بازسازی مجدد آن را مطالبه کنند.

8588097061476386826589206103

وی در صفحه شخصی‌اش به موضوع «روضه هشتم هر ماه» اشاره کرده است و اینچنین نوشت: شاید برخی از دوستان جدید اینستاگرامی با «روضه هشتم ماه» آشنا نباشند؛ ساده و مختصر عرض می‌کنم؛ هشتم شوال، سالروز تخریب گنبد و بارگاه چهار امام مظلوم شیعه به دست آل سعود، مقارن سلطنت رضاخان در ایران است و نباید نسبت به این اتفاق سکوت کنیم. نباید با این موضوع کنار بیاییم و آن را بپذیریم؛ باید ساخت مجدد بقیع از آرزو به مطالبه‌ای فراگیر و بین‌المللی تبدیل شود. آل سعود مخالفان بسیاری در اندیشمندان فرق و مذاهب گوناگون دارد؛ باید تک تک ما شیعیان از این فاجعه بگوییم؛ باید گفت و گفت؛ آل سعود باید عذرخواهی کند باید این گنبد و بارگاه مجدد ساخته شود.

وی در ادامه نوشته است؛ این کل ماجرا؛ حالا هر کسی در صفحه خود در اینستاگرام در روز هشتم هر ماه قمری، پستی درج می‌کند و به عنوان روضه ائمه مظلوم و غریب بقیع و تکرار این درد و غصه، هشتگ «روضه هشتم ماه» را اضافه می‌کند. لطفاً هم خودتان در این ثواب شریک شوید و هم دوستانتان را تشویق کنید.

البته برای تبدیل شدن این مطالبه به امری جهانی مناسب است که متن پست‌های مرتبط به این موضوع به زبان‌های انگلیسی و عربی نیز ترجمه شود.

منبع:ایکنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.