سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۰۲ - شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲

دیدار جمعی از فرهنگیان از خانه سپید شهرضا

جمعی از مسئولین و مدیران آموزش و پرورش شهرضا از مرکز توانبخشی شهید مدرس شهرضا بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار افتخاری شهرضا نیوز، به مناسبت ایام الله دهه فجر جمعی از مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان شهرضا به همراه تعدادی از مسئولین و انجمن اولیا و مربیان دبیرستان های شهید جریده دار و افق با حضور در خانه سپیده مرکز توانبخشی شهید مدرس شهرضا با نوجوانان تحت پوشش این مرکز دیدار کردند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرضا در این دیدار با تشکر و قدردانی از مسئولین خانه سپیده بر لزوم خدمت به مردم و اهمیت آن در اسلام تاکید کرد و خطاب به کارکنان این مرکز گفت: مجموعه شما به معصوم ترین افراد که از نعمت پدر و مادر محروم هستند خدمت می نمایند و این کاربا ارزشی است.

مسئول مرکز توانبخشی شهید مدرس شهرضا نیز با تقدیر از حضور فرهنگیان در این مرکز اظهار داشت: مرکز جامع توانبخشی شهید مدرس شهرضا در زمینه های آموزشی ، توانبخشی ، حرفه آموزی، تولیدی حمایتی ، پیرا پزشکی و مددکاری در حال خدمت رسانی به توانخواهان شهرستان است.

عدالت با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ معلول ذهنی در منزل از طرح های توانبخشی مورد نظر سازمان بهزیستی بهره برداری می کنند افزود: این مرکز دارای دو کارگاه شامل کارگاه تولیدی حمایتی صدف و کارگاه حرفه آموزی مروارید است.

وی با تشریح فعالیت صورت گرفته در این دو کارگاه افزود: در کارگاه حرفه آموزی ، هدف صرفا تولید کالا جهت عرضه به بازار و یا پرورش استاد کار نیست، بلکه هدف، علاوه بر آموزش حرفه ای بر اساس استعدادهای معلولین، تخلیه انرژی انباشته شده توانخواهان و پر کردن اوقات فراغت آنها است.

عدالت با بیان اینکه کارگاه تولیدی حمایتی صدف علاوه بر تولید ، کاریابی و اشتغال زایی معلولین را پوشش می دهد اظهار داشت: حدود ۳۰% حرفه آموزان موفق به کسب مهارت های حرفه ای شده و گواهینامه از سازمان آموزش فنی و حرفه ای دریافت می کنند و جذب کارگاهای تولیدی حمایتی می شوند به طوریکه از امتیاز اشتغال و مزایای مربوط با همکاری و مساعدت سازمان بهزیستی برخوردار می گردند.

وی همچینین از وجود یک مرکز محضوص دختران بد سرپرست و بی سرپرست خبرداد و افزود: این مرکز تحت نظارت خانم ها طبائیان، مکی و مندک اداره میشود.

خانه-سپیده-شهرضا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.