سرویس: اخبار شهرضا ۰۱:۲۹ - چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

هم‌اندیشی با نخبگان جزو مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری شهرضا است

شهردار شهرضا گفت: شهرستان شهرضا به لحاظ برخورداری از نخبگان علمی، فرهنگی و اقتصادی در جایگاه فاخری قرار دارد و بر همین اساس شهرداری برنامه‌های گسترده‌ای در راستای استفاده از ظرفیت‌های این افراد تدوین کرده است.    به گزارش نسل بیدار به نقل از مهر، شهریار خان احمدی ظهر سه شنبه با بیان این مطلب […]

IMG14532703شهردار شهرضا گفت: شهرستان شهرضا به لحاظ برخورداری از نخبگان علمی، فرهنگی و اقتصادی در جایگاه فاخری قرار دارد و بر همین اساس شهرداری برنامه‌های گسترده‌ای در راستای استفاده از ظرفیت‌های این افراد تدوین کرده است.

 

 به گزارش نسل بیدار به نقل از مهر، شهریار خان احمدی ظهر سه شنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به‌کارگیری ظرفیت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف اجتماعی از مهم‌ترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است و بر اساس همین اصل شهرداری شهرضا در طول دوسال گذشته نشست‌های متعددی با اقشار مختلف مردم برگزار کرده است.

وی ادامه داد: هم‌اندیشی و استفاده از ظرفیت‌های بزرگ شهرضایی‌های مقیم سراسر کشور نیز به عنوان یک راهبرد اساسی در جهت رشد و شکوفایی پروژه‌های مختلف شهری از سوی شهرداری محقق شده است.

شهردار شهرضا با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌های انجام گرفته  در شهرداری‌هایی که برای جذب بخش خصوصی در طرح‌های مختلف اقدام کرده‌اند، نتایج سازنده‌ای ایجاد شده است، افزود: در نشستی که سال گذشته در جریان نخستین نمایشگاه دستاوردهای شهرداری‌های کشور با شهرضایی‌های مقیم تهران داشتیم، زمینه ورود بخش خصوصی به مرحله اجرایی طرح‌های شهری ایجاد شد و تاکنون نتایج ارزنده‌ای به همراه داشته است.

وی یادآور شد: شهرداری شهرضا مراحل واگذاری طرح‌های شهری را بر اساس قانون، در سطح رسانه‌های مختلف ملی، استانی و محلی اطلاع رسانی می‌کند و سپس نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام می‌کند.

خان احمدی با اشاره به اینکه اجرای طرح بزرگ میدان تجاری باغ ملی با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود، افزود: این طرح کلان با محوریت بخش خصوصی با میزان پیشرفت مطلوب در مرحله اجرایی قرار گرفته است و انتظار داریم بر اساس برنامه زمان بندی شده به اتمام برسد و نکته مهمی که باید به آن اذعان کنیم بحث برابری میزان بودجه این طرح با کل بودجه شهرداری شهرضا در سال ۹۰ است که حاکی از رشد و ارتقا مدیریت شهری در این شهر است.

شهردار شهرضا در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۳۰ طرح عمرانی در این شهر اجرایی شده است، بیان داشت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود، تمامی طرح‌های تعریف شده در سطح شهر شهرضا با میزان پیشرفت مطلوب در مرحله اجرایی قرار دارد و پروژه احداث میدان ورودی شهر به لحاظ اینکه مستلزم  تعامل با راه و شهرسازی است تاکنون اجرایی نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه واگذاری ناوگان اتوبوسرانی درون شهری شهرضا به بخش خصوصی راهکار حل مشکلات این مجموعه است، بیان داشت: بر همین اساس در آینده نزدیک ۲۲دستگاه اتوبوس از مجموع ۶۰ دستگاه اتوبوس شهر شهرضا به بخش خصوصی واگذار می‌شود که زمینه حل مشکلات این مجموعه را مهیا می‌کند.

خان احمدی با تشریح اهمیت بسترسازی مناسب برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان از شهرضا گفت: از آنجایی که نخبگان علمی، فرهنگی و اقتصادی نقش به سزایی در رشد و پیشرفت جامعه ایفا می‌کنند، باید زمینه لازم برای استفاده ظرفیت این انسان‌های بزرگ مهیا شود و شهرداری شهرضا همواره در راستای تحقق این امر حرکت کرده است.

وی بیان داشت: تسهیل امکان دسترسی به محل پایانه شرق از دیگر برنامه‌های شهرداری است که بر این اساس ارتباط بین غرب و شرق شهرضا با اختصاص ۱۰ دستگاه ویژه سواری برای اتصال محور چهارراه صاحب‌الزمان (عج) به پایانه شرق اجرایی می‌شود.

شهردار شهرضا با اشاره به اینکه تاکنون بخش قابل توجهی از شرکت‌های حمل و نقل برون شهری به محل پایانه شرق منتقل شده است، بیان داشت: شرکت حمل و نقل مسافربری شهرضا به دهاقان تاکنون از انتقال به این مکان امتناع کرده است که انتظار داریم پس از اتمام سال تحصیلی جاری این شرکت مسافربری نیز به پایانه منتقل شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر دلایل برگزار نشدن همایش حقوق شهروندی در سال گذشته گفت: از آنجایی که این مقوله از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و از سوی دیگر مستلزم تدوین برنامه‌های جامع و گسترده است، انتظار داریم با تشکیل نخستین نشست کمیته حقوق شهروندی سیاست گذاری‌های لازم پیرامون اجرای این همایش در سال جاری اتخاذ شود.

خان احمدی در ادامه با اشاره به لزوم تلاش برای تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی یادآور شد: ورود به مسائل مخرب در حوزه انتخابات زمینه دلسردی عمومی را ایجاد می‌کند و تضعیف ساختار نظام را به دنبال دارد.

وی شوراها را از مهم‌ترین عوامل تحقق توسعه پایدار در کشور برشمرد و افزود: اصولگرایی حقیقی باید در میدان عمل به منصه ظهور برسد و ما به عنوان سربازان ولایت وظیفه داریم برای تحقق این امر بزرگ تلاش کنیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.