سرویس: اجتماعی ۱۴:۲۳ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲

رئیس اداره اعتیاد وزارت بهداشت در گفت‌‌وگو با فارس خبر داد

بازگشت شربت تریاک به مراکز ترک اعتیاد تا ۲ هفته دیگر

فیروزه جعفری  ضمن اعلام این خبر افزود: شربت تریاک در هفته‌های گذشته با کمبود مواد اولیه آن مواجه شد و مراکز درمان ترک اعتیاد دچار مشکلاتی شدند با این وجود قرار شد پیگیری‌های لازم انجام شود و در مدت چند هفته مشکل کمبود آن برطرف شود و شرکت تولید کننده به تولید مجدد آن اقدام […]

فیروزه جعفری  ضمن اعلام این خبر افزود: شربت تریاک در هفته‌های گذشته با کمبود مواد اولیه آن مواجه شد و مراکز درمان ترک اعتیاد دچار مشکلاتی شدند با این وجود قرار شد پیگیری‌های لازم انجام شود و در مدت چند هفته مشکل کمبود آن برطرف شود و شرکت تولید کننده به تولید مجدد آن اقدام کند.

وی ادامه داد: به همین منظور پایان دو هفته گذشته قرار شده ماده اولیه شربت تریاک به کارخانه تولید کننده تحویل داده شود.

جعفری گفت: طبق برآوردهای انجام شده دو سه هفته زمان می‌برد تا شربت تریاک تهیه شده و به مراکز ترک اعتیاد تحویل داده شود البته این در شرایطی است که اتفاق خاصی در این مسیر نیفتد.

به گزارش خبرنگار فارس در هفته‌های گذشته شرکت‌های تولید کننده مواد اولیه شربت تریاک اعلام کردند عدم تولید این شربت ظرف یک سال گذشته دلیل کمبود این ماده درمانی بوده است به همین دلیل وزارت بهداشت اعلام کرد مراکز ترک اعتیاد تا بازگشت مجدد این دارو از متادون و بوپرنورفین برای برخی معتادان استفاده کنند.

این در حالی است که به گفته مسئولان هم‌اکنون ذخایر تولید ماده اولیه شربت تریاک رو به اتمام است و این دارو از سوی بسیاری از معتادن بهترین روش برای درمان اعلام شده است.

در کنار کمبود این دارو همچنین شایعاتی مبنی بر نقش پلیس در کمبود شربت تریاک مطرح شد که البته فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد که طبق قانون تنها انبارداری مواد مکشوفه در اختیار ناجا قرار دارد و این مسئله که این مواد به کجا داده می‌شود وظیفه ستاد مبارزه با مواد مخدر است و بر اساس دستور قاضی یا تصمیم ستاد مبارزه با مواد مخدر این مواد تحویل کارخانجات تولیدی یا امحا می‌شود.

توزیع شرکت تریاک از چند سال گذشته در مراکز ترک اعتیاد آغاز شد‌ه‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.