سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۱۳:۵۰ - پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲

رشد ۱۲۰۰ درصدی اماکن ورزشی

شمار اماکن ورزشی کشور ایران در مقایسه با قبل از انقلاب اسلامی با رشد خیره کننده ۱۲۰۰ درصدی روبرو بوده و به رقم ۲۲هزار ۶۱۷ باب رسیده است.

مصطفی مدبر مدیرعامل شرکت توسعه،نگهداری اماکن ورزشی طی یادداشتی برای  نوشت:باپیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ایران با قریب به ۳۶میلیون نفر جمعیت تنها دارای یک میلیون و ۷۵۱ مکان ورزشی بود.

از این تعداد اماکن ورزشی تنها ۸۶۵هزار ۷۴۴ مترمربع فضای ورزشی در اختیار افراد قرار می گرفت.

براین اساس و با در نظر گرفتن جمعیت آن سالها،سرانه فضای ورزشی برای هر ایرانی، تنها ۰۲/۰ متر مربع محاسبه می شد.

اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عزمی راسخ و تلاشی ستودنی در راستای ارتقای کمی وکیفی فضاهای ورزشی کشورشکل گرفت تا شاهدجهشی عظیم در این زمینه باشیم.

ازآن سال ها تاکنون که بیش ازسه دهه می گذرد، آمارهانشان می دهد شمار این اماکن ورزشی در کشور با رشد خیره کننده ۱۲۰۰ درصدی به رقم ۲۲هزار ۶۱۷ باب رسیده است.

مساحت اماکن ورزشی با احتساب آن در دست احداث به رقمی بالغ بر ۵۷میلیون و ۴۰۳هزار متر مربع افزایش یافته است که این رقم حاکی از رشد ۶هزار ۵۰۰ درصدی در مساحت اماکن ورزشی کشور است.

از سوی دیگر و با وجود رشد جمعیت تقریباً ۱۰۰درصدی در سال ۱۳۹۲ نسبت به سال ۱۳۵۷ (بالغ بر ۷۶ میلیون نفر) شاهد افزایش سرانه فضای ورزشی به ازای هر ایرانی به میزان ۳هزار درصد هستیم.

با این اوصاف سرانه فضای ورزشی درحال حاضر با احتساب اماکن در دست احداث بالغ بر ۷۵درصد متر مربع است.

درحال حاضر ۳هزارو ۳۰۰ پروژه ورزشی در کل کشور در دست احداث است و تاکنون بالغ بر ۱۷هزار و ۵۳۰ پروژه به بهره برداری رسیده است.

اینک پس از گذشت ۳۵ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی بدنه مدیریت ورزش کشور به طور جدی به فعالیت های خود جهت تکمیل پروژه های در دست اجرا و ارائه خدمات مناسب به جامعه ورزش کشور و برنامه ریزی هدفمند در راستای تحقق اهداف تعیین شده ادامه می دهد.

منبع :ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.